Waga: 50 g
Walory tej ostrej przyprawy już dawno doceniły osoby stosujące dietę. Odrobina pieprzu kajeńskiego dodana do potrawy rozrusza metabolizm, przyspieszy przemianę materii.
Lecznicze atrybuty pieprzu Cayenne wykorzystywane są w medycynie naturalnej. Najczęściej leczy się nim choroby układu krążenia, bóle reumatyczne oraz bóle brzucha. Podczas infekcji szczyptę przyprawy rozrobionej z wodą możemy używać do płukania gardła.
Pieprz Cayenne skutecznie rozgrzeje ciało w chłodne jesienne wieczory. Pozwoli również skutecznie oczyścić organizm z toksyn, a w kuchni znakomicie sprawdzi się podczas przygotowywania sosów, mięs oraz dań warzywnych.
Należy jednak zachować umiar w stosowaniu tej ostrej przyprawy. Pieprz Cayenne w nadmiernych ilościach powoduje niestety podrażnienie przewodu pokarmowego i błon śluzowych.
Zastosowanie:
Waga: 50 g
W skład wchodzi:
czosnek granulowany, cebula, pieprz biały, natka pietruszki, koperek, kwasek cytrynowy, sól, cukier.
Sól himalajska różowa drobna 1 kg - Intenson
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Intenson |
Kod producenta | 245 |
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Intenson |
Kod producenta | 245 |
Waga: 50 g
Mieszanka przyprawowa do dań kuchni włoskiej.
Skład:
PRZYPRAWA DO JAJEK I JAJECZNICY (aż 50 g)
W wielu kuchniach świata jajko jest cenione nie tylko ze względu na swoje walory smakowe. Jajka zawierają niemal wszystkie ważne dla życia składniki odżywcze, przede wszystkim są źródłem cennego, pełnowartościowego białka, łatwo przyswajalnego przez nasz organizm. Można z nich przygotować różnorodne potrawy na śniadania, przystawki, obiady, desery, czy wykwintne kolacje.
Przyprawa do potraw z jajek wzbogaci smak jajecznicy, omletów, gotowanych jaj i sałatek jajecznych. Z powodzeniem zastąpi sól i pieprz.
Skład: cebula prażona, cebula grys, majeranek, szczypiorek, koperek, papryka czerwona grys, pieprz czarny, lubczyk, czosnek granulowany, sól, cukier.
Kraj produkcji: Polska
Waga: 50 g
Zastosowanie:
Skład:
pieprz czarny, papryka słodka, papryka chilli, cynamon, kolendra, oregano, kminek, kukurydza, czosnek suszony, pomidory susz, sól, cukier.
POMIDORY SUSZONE Z CZARNUSZKĄ I CZOSNKIEM NIEDŹWIEDZIM (50 g) - bez soli
Waga: 50 g Wspaniały smak i aromat pomidorów z czarnuszką i czosnkiem niedźwiedzim już teraz dostępny jest w Twojej kuchni. Mieszanka nadaje się idealnie do wszystkich dań kuchni włoskiej oraz śródziemnomorskiej, a zwłaszcza do past, zapiekanek, sałatek, mięsa i sosów. Wyśmienicie podkreślają smak bruschetty (kromki białego pieczywa skropione oliwą z oliwek i podpieczone ze świeżymi pomidorami oraz przyprawami). Dania przygotowane przy użyciu tej mieszanki oprócz walorów smakowych zyskają również barwny i apetyczny wygląd. W skład mieszanki wchodzi: - pomidory suszone, - czosnek niedźwiedzi, - czarnuszka.
KRUSZYNA KORA (100 g) - zioła sklep
Waga: 100 g
Odwar z kory kruszyny: 1/2 łyżki rozdrobnionej kory zalać 1 szklanką wody letniej. Ogrzewać do wrzenia i gotować powoli pod przykryciem 15 min. Odstawić na 10 min i przecedzić. Popłukać na sitku korę ostudzoną przegotowaną wodą, uzupełniając odwar do peł- nej szklanki.
VILCACORA z MIĘTĄ (50 g) zioła sklep
Waga: 50 g
Skład: vilcacora, mięta pieprzowa.
Zaparzanie: 1/2 łyżeczki Vilcacory gotować na małym ogniu 15-20 min, odcedzić. Pić napar pół godziny przed posiłkiem profilaktycznie 1x dziennie.
MORSZCZYN KROJONY (50 g) pęcherzykowaty
Waga: 50 g Glon morski występujący w Morzu Bałtyckim, często wyrzucany na brzeg, skąd można go zbierać (oczywiście w czystych miejscach). Plecha duża barwy brunatnej, dochodząca czasem do 1 m dł., rozgałęziona dichotomicznie lub nieregularnie. Przez środek płaskiej, wstęgowatej, skórzastej plechy, przebiega zgrubienie, tak zwane żeberko, rozgałęziające się podobnie jak plecha. W górnej (rzadko w dolnej) części plechy po obu stronach żeberka, znajdują się położone, zwykle parami, jajowate pęcherzyki pławne wypełnione powietrzem. W Morzu Bałtyckim rośnie również morszczyn piłkowany - Fucus serratus o podobnych właściwościach leczniczych.
Napar: 2 łyżki zalać 2 szkl. wrzącej wody; odstawić na 20 min.
Wywar: 2 łyżki plechy zalać 2 szkl. wody; gotować 5-10 minut; przecedzić.
GRZYBY MUN (20 g) - PRZYPRAWY SKLEP
Waga: 20 g
Grzyby Mun są jednym z podstawowych składników kuchni dalekowschodniej. Chińczycy wierzą, że regularne spożywanie tych grzybów ma dobroczynny wpływ na zdrowie. W polskiej kuchni zastępujemy je przede wszystkim pieczarkami.
Grzyby MUN to suszone, pokarbowane grzyby o charakterystycznym szaro-czarnym kolorze. Są powszechnie używane w kuchni chińskiej, zwłaszcza w potrawach wegetariańskich. Są nazywane grzybami drzewnymi, ponieważ rosną na próchniejących kłodach drzew. Po namoczeniu kilkakrotnie zwiększają swoją objętość i nadają się do potraw smażonych,
Zastosowanie Grzyby Mun to podstawowy produkt wegetariańskiej kuchni chińskiej oraz niezastąpiony składnik popularnych sajgonek. Mają łagodny, grzybowy smak i przyjemną chrupką konsystencję. Moczy się je w wodzie ok. 20 minut, gdzie grzyb powiększa się co najmniej pięć razy. Dodaje się do potraw w czasie gotowania lub smażenia. Idealny dodatek do sosów, zup, sałatek oraz dań bezmięsnych. Grzyby Mun dobrze smakują również z ostrymi przyprawami. Polecamy dodawać je do potraw typu curry i do ostrych potraw z chili, czosnkiem i sosami sojowymi.
Kurczak z makaronem chińskim i grzybami MUN 100g makaronu chińskiego
25g grzybów MUN
2 piersi z kurczaka
2 cebule, szklanka bulionu grzybowego
2 łyżki sosu sojowo-grzybowego
olej
szczypior
pieprz i sól.
Sposób przygotowania
Grzyby MUN moczyć w gorącej wodzie około 20 minut. Do rozgrzanej oliwy dodać posiekaną cebule, dusić pod przykryciem do miękkości. Dodać piersi z kurczaka pokrojone w kostkę oraz Grzyby MUN. Całość posolić i dusić około 1 godz. podlewając bulionem grzybowym. Makaron chiński przygotować według instrukcji na opakowaniu i pokroić w paski o długości około 5cm. Kurczaka z grzybami zdjąć z ognia, dodać makaron i sos sojowo-grzybowy, doprawić do smaku, wymieszać i dodać szczypior.
POMIDORY SUSZONE Z CZOSNKIEM I BAZYLIĄ (50 g)
Waga: 50 g Wspaniały smak i aromat pomidorów z czosnkiem i bazylią już teraz dostępny jest w Twojej kuchni. Mieszanka nadaje się idealnie do wszystkich dań kuchni włoskiej oraz śródziemnomorskiej, a zwłaszcza do past, zapiekanek, sałatek, mięsa i sosów. Wyśmienicie podkreśla smak bruschetty (kromki białego pieczywa skropione oliwą z oliwek i podpieczone ze świeżymi pomidorami oraz przyprawami). Dania przygotowane przy użyciu tej mieszanki oprócz walorów smakowych zyskają również barwny i apetyczny wygląd. W skład mieszanki wchodzi: - pomidory suszone w płatkach, - czosnek w płatkach, - bazylia.
Waga: 30 g
SKRZYP POLNY (50 g) - zioła sklep
Waga: 50 g
Herbatka ze skrzypu polnego
1 łyżkę suszonego ziela skrzypu polnego zalewamy szklanką wody i gotujemy przez 5 minut. Parzymy pod przykryciem następne 10 minut, przecedzamy i pijemy 3 x dziennie.
RZEPIK ZIELE (50 g) sklep zielarski
ZŁOTY KURCZAK Z POMIDOREM ~~ 50 g
Waga: 50 g
Zastosowanie:
Do dań z drobiu
Skład:
DAMIANA LIŚĆ (50 g) - zioła sklep
2 - 3 łyżeczki liści zalać 0,25 l wrzątku i odczekać 3 minuty. Napar powinno oddzielić się od liści oraz pić go, gdy jest ciepły.
RUMIANEK - KWIAT RUMIANKU 25 g
Waga : 25 g
Rumianek, w naturze występuje na terenie Europy, a także części Azji. Zadomowił się również w Ameryce Północnej i Australii, do których został zawleczony przez człowieka. Należy do tej samej rodziny co aksamitka, rudbekia, nagietek czy nawet jeżówka, jednak nie jest tak często stosowany do celów dekoracyjnych jak one, pomimo iż znamy również odmiany ozdobne rumianu.
Odmiany ogrodowe osiągają około pół metra wysokości, natomiast uprawne mutacje potrafią dorastać nawet do 80 centymetrów. Głównym trzonem rośliny jest sztywna łodyga, silnie porozgałęziana i pokryta skrętoległymi, siedzącymi, niedużymi listkami. Na szczycie każdego pędu pojawiają się bardzo charakterystyczne i rozpoznawalne praktycznie przez każdego kwiaty o białych płatkach, zebrane w koszyczek, wewnątrz żółte.
Napar: 1 łyżkę rumianku zalać 1 szklanką wrzątku, nakryć i odstawić na 10 minut pod przykryciem.
FIOŁEK - BRATEK TRÓJBARWNY - zioła sklep
Waga: 50 g Napar: 1 łyżkę bratka zalać 2 szklankami wrzątku. Gotować 10 minut, odcedzić. Pić 2-3 razy dziennie po szklance naparu. Można dodać łyżkę miodu lub syropu.
KRWAWNIK (50 g) - ZIELE KRWAWNIKA
Waga: 50 g
Krwawnik jest ziołem o białych, drobnych kwiatostanach i cienkiej łodyżce. Jest rośliną powszechnie występującą w Polsce na łąkach i miedzach pól. Powinien znaleźć się w apteczce każdej kobiety, gdyż jest to jedno z najcenniejszych ziół stosowanych przy wielu dolegliwościach, w tym również typowo kobiecych przypadłościach.
Sposób użycia: 1 łyżeczkę ziela zalać szklanką wody ogrzewać 20 min. pod przykryciem, nie dopuszczając do wrzenia lub I łyżeczkę ziół wsypać do termosu, zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić na 20 min. odwar lub napar pić 1/4-1/2 szklanki 2-3 razy dziennie lub używać do okładów i przemywań.
ZATAR (ZATHAR) PRZYPRAWA (50 g) - sezam, tymianek, sumak
Waga: 50 g
Zatar (Zathar) to przyprawa rodem z kuchni arabskiej (ale także izraelskiej, tureckiej i pozostałych krajów z tego regionu). Jest to mieszanka prażonego białego sezamu, dzikiego tymianku, suszonych, a następnie mielonych jagód sumaka oraz soli. Używa się jej do wszystkiego! Do przyprawiania mięs (kurczak, jagnięcina), ryb, jogurtu, pieczywa, warzyw, a nawet deserów!
PIECZONA MARCHEW z Zatarem
Składniki:
surowa marchew – obrana i pokrojona wzdłuż na ćwiartki
natka pietruszki – drobno posiekana
oliwa
zatar
sok z cytryny
sól i pieprz
Wykonanie:
Naczynie żaroodporne wysmarować oliwą. Marchew polać delikatnie oliwą i dokładnie wymieszać. Oprószyć solą i pieprzem. Włożyć do naczynia żaroodpornego i wstawić do nagrzanego piekarnika. Piec 20-30 minut w temperaturze 200 stopni, aż do czasu gdy marchew będzie miękka i przyrumieniona. W czasie pieczenia warzywa 1-2 razy obrócić/przemieszać. Wyjąć, skropić sokiem z cytryny i posypać posiekaną natką oraz przyprawą zatar. Podawać jako osobne danie lub dodatek do mięs/ryb. Smacznego