Waga: 50 g
Mieszanka przyprawowa do dań kuchni włoskiej.
Skład:
Trawa cytrynowa 50 g - Intenson
Trawa cytrynowa nadaje potrawom charakterystyczny lekko cytrynowy smak. Najczęściej stosowana jako przyprawa do dań kuchni orientalnej lub śródziemnomorskiej. Doskonale nadaje się jako dodatek do zup, ryb, drobiu, marynat z warzyw, dressingów do sałatek, dżemów, napojów i sorbetów, sosów, a także do herbaty.
Sposób użycia: 3 łyżeczki suszu zalać 5 filiżankami wody, krótko zagotować.
Doskonała także jako zimny napój. Można doprawić miodem lub cukrem trzcinowym
lub dodać do herbaty. Składniki: 100% trawa cytrynowa Wyprodukowano w zakładzie, w którym konfekcjonowane są orzechy i sezam Kraj pochodzenia*: Tajlandia
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Intenson |
Kod producenta | 051 |
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Intenson |
Kod producenta | 051 |
PRZYPRAWA ARABSKA 5 SMAKÓW ~~ 50 g
Waga: 50 g Kuchnia arabska to bardzo szerokie pojęcie. Składają się na nią tradycje kulinarne co najmniej kilku krajów. Geograficznie jest rozciągnięta od Indii aż po kraje Afryki północnej, dlatego wyróżnia się dwa typy tej kuchni: bliskowschodni oraz śródziemnomorski. Jej charakter ukształtowało nie tylko rozległe położenie, ale także styl życia nomadów oraz przepisy religijne muzułmanów. Jednym z najpopularniejszych dań łączących w sobie i mięso, i warzywa jest tadżin – potrawa występująca w wielu różnych wariacjach. Kuchnia śródziemnomorska oferuje także dania rybne i zupy. Przekąską znaną na całym świecie jest hummus – pasta z ciecierzycy, cytryny, tahini, oliwy, czasem z innymi dodatkami, na przykład awokado czy pomidorami. Chociaż Arabowie przez wieki nawykli do wędrownego trybu życia i raczej nie zajmowali się konserwowaniem i przechowywaniem żywności, to nie można zapomnieć o jednej z najważniejszych rzeczy podawanej do prawie każdego posiłku, czyli chlebku pita, zwanym także chlebkiem arabskim. Każdy łasuch powinien spróbować słodyczy kuchni arabskiej. Proste przepisy dają bardzo smaczne efekty: ciasta bakławę czy basbusę lub bardzo słodkie sezamki. Każdy deser może być urozmaicony słodkimi daktylami lub miodem. Do tego obowiązkowo aromatyczna parzona po kilkakroć kawa po arabsku. Skład:
- pieprz czarny,
- papryka,
- kmin,
- gałka,
- cynamon,
- kardamon.
Waga: 50 g
Skład: - sól,
- cukier, - bazylia, - papryka chilli, - kolendra, - kwasek cytrynowy, - glutaminian sodu.
PRZYPRAWA DO SZASZŁYKA ~~ 50 g
Waga: 50 g
Niezwykle aromatyczna mieszanka ziół i przypraw specjalnie skomponowana do przygotowania szaszłyka.
Skład:
czosnek, pieprz czarny, jałowiec, cebula, rozmaryn, goździki, papryka słodka i ostra, kolendra, gorczyca, majeranek, sól, cukier.
DZIKA RÓŻA owoce (100 g) - zioła sklep
Waga: 100 g
Kolczaste krzewy od wieków wpisane są w polski krajobraz, ponieważ dzika róża to roślina o małych wymaganiach, dlatego obficie rośnie na nieużytkach, brzegach lasów czy przy polnych drogach. Różowe i białe kwiaty pojawiają się na krzewach od maja do końca lipca. Owoce dojrzewają w sierpniu i wrześniu, ale pozostają na gałązkach do zimy. Dzika róża od wieków jest wykorzystywana w kuchni. Po oczyszczeniu z pestek, świeże owoce nadają się do przyrządzenia konfitur, dżemów, galaretek, syropów czy soków. Takie przetwory nadają się do ciast (na przykład jako pyszne nadzienie pączków) i sosów, są świetnym dodatkiem do dziczyzny, można z nich również robić domowe cukierki. Z dzikiej róży można też wytwarzać herbatkę, którą stosuje się w celach zdrowotnych, np. podczas grypy, ale świetnie smakuje również jako napój orzeźwiający.
PRZYPRAWA DO DZICZYZNY (50 g) - aromat i smak
Waga: 50 g
ZASTOSOWANIE:
PAPRYCZKI SUSZONE CHILLI ( PEPERONI ) ~ 25 g
Waga: 25 g
Zastosowanie:
Waga: 200 g
Sposób użycia:
Dokładnie natrzeć mięso i pozostawić na 24 godziny, później dokładnie spłukać wodą.
FIOŁEK - BRATEK TRÓJBARWNY - zioła sklep
Waga: 50 g Napar: 1 łyżkę bratka zalać 2 szklankami wrzątku. Gotować 10 minut, odcedzić. Pić 2-3 razy dziennie po szklance naparu. Można dodać łyżkę miodu lub syropu.
MARCHEWKA PO KOREAŃSKU przyprawa (50 g) - KUCHNIA KAUKASKA
1/2 kg marchwi
1/4 szklanki oleju
1 i 1/2 lyzki octu
2-3 zabki czosnku
przyprawa do marchewki
PRZEPIS
Marchew powinna być utarta na tarce w słomkę (najlepiej się wtedy prezentuje na talerzu).
Do małego garnka wlewamy olej i ocet, a następnie dodajemy przyprawę do marchewki po koreańsku i wyciśnięty bądź bardzo drobno posiekany czosnek. Doprowadzamy do wrzenia, ok. 2 minuty i zalewamy utartą marchew, dodajemy ocet, mieszamy i w przykrytej misce wstawiamy na co najmniej 3 godziny do lodówki (marchew nabierze aromatu,ostrości, wspaniałego smaku).
Sałatkę przyrządza się bardzo szybko, dosłownie 10 minut i potem jeszcze schłodzenie w lodówce − ok. 3 godzin tak aby potrawa uzyskała właściwy smak i aromat.
Efekt jest wspaniały! Spróbujcie i jedzcie na zdrowie!
KRWAWNIK (50 g) - ZIELE KRWAWNIKA
Waga: 50 g
Krwawnik jest ziołem o białych, drobnych kwiatostanach i cienkiej łodyżce. Jest rośliną powszechnie występującą w Polsce na łąkach i miedzach pól. Powinien znaleźć się w apteczce każdej kobiety, gdyż jest to jedno z najcenniejszych ziół stosowanych przy wielu dolegliwościach, w tym również typowo kobiecych przypadłościach.
Sposób użycia: 1 łyżeczkę ziela zalać szklanką wody ogrzewać 20 min. pod przykryciem, nie dopuszczając do wrzenia lub I łyżeczkę ziół wsypać do termosu, zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić na 20 min. odwar lub napar pić 1/4-1/2 szklanki 2-3 razy dziennie lub używać do okładów i przemywań.
SKRZYP POLNY (50 g) - zioła sklep
Waga: 50 g
Herbatka ze skrzypu polnego
1 łyżkę suszonego ziela skrzypu polnego zalewamy szklanką wody i gotujemy przez 5 minut. Parzymy pod przykryciem następne 10 minut, przecedzamy i pijemy 3 x dziennie.
KRUSZYNA KORA (100 g) - zioła sklep
Waga: 100 g
Odwar z kory kruszyny: 1/2 łyżki rozdrobnionej kory zalać 1 szklanką wody letniej. Ogrzewać do wrzenia i gotować powoli pod przykryciem 15 min. Odstawić na 10 min i przecedzić. Popłukać na sitku korę ostudzoną przegotowaną wodą, uzupełniając odwar do peł- nej szklanki.
POMIDORY SUSZONE Z CZARNUSZKĄ I CZOSNKIEM NIEDŹWIEDZIM (50 g) - bez soli
Waga: 50 g Wspaniały smak i aromat pomidorów z czarnuszką i czosnkiem niedźwiedzim już teraz dostępny jest w Twojej kuchni. Mieszanka nadaje się idealnie do wszystkich dań kuchni włoskiej oraz śródziemnomorskiej, a zwłaszcza do past, zapiekanek, sałatek, mięsa i sosów. Wyśmienicie podkreślają smak bruschetty (kromki białego pieczywa skropione oliwą z oliwek i podpieczone ze świeżymi pomidorami oraz przyprawami). Dania przygotowane przy użyciu tej mieszanki oprócz walorów smakowych zyskają również barwny i apetyczny wygląd. W skład mieszanki wchodzi: - pomidory suszone, - czosnek niedźwiedzi, - czarnuszka.
CEBULA SUSZONA W PŁATKACH ~~ 50 g
Waga: 50 g
CATUABA KORA - AFRODYZJAK - 50 g
Wysuszona, pocięta kora z brazylijskiego drzewa Trichilia catigua. Od wieków stosowana jako naturalny afrodyzjak.
Zaparzanie:
około 1 łyżeczki Catuaby na 250 ml gotujemy na małym ogniu przez 5 minut, następnie odstawiamy do naciągnięcia. Po 15 min. napar jest gotowy do picia.
Waga: 50 g
Zastosowanie:
Do dań kuchni węgierskiej (np. leczo).
Skład:
- papryka ostra,
- papryka słodka,
- cebula,
- natka pietruszki,
- tymianek,
- rozmaryn,
- czosnek,
- sól.
GLISTNIK (50 g) - jaskółcze ziele
Waga: 50 g Występuje pospolicie w ogrodach,zaroślach,na przydrożach i rumowiskach,w miejscach ocienionych i wilgotnych. Wczesną wiosną lub jeszcze jesienią roślina wypuszcza przyziemną rozetę liści,następnie tworzą się nikłe łodygi z jaskrawożółtymi kwiatami,a po przekwitnięciu owoce podobne do strąków. Cechą charakterystyczną glistnika jest sok mleczny barwy pomarańczowej,wyciekający po przełamaniu łodygi. Jaskółcze ziele kwitnie od kwietnia do października. Zbieramy go w okresie kwitnienia,wraz z korzeniami i suszymy. Należy też uważać,aby łodygi nie były uszkodzone, bo wypływający sok tworzy brunatne plamy. Surowcem jest kwitnące ziele,rzadziej korzeń, z którego otrzymuje się czyste alkaloidy.
Odwar.½ łyżki stołowej ziół zalać szklanką wody o temperaturze pokojowej,wymieszać o ogrzewać pod przykryciem przez 30 minut nie dopuszczając do wrzenia. Odcedzić. Pić 3 razy dziennie po łyżce odwaru. Odwar z dodatkiem mięty.1 łyżka jaskółczego ziela, 1 łyżka liści mięty,zalać szklanką wody o temperaturze pokojowej, wymieszać i podgrzewać przez 30 minut nie dopuszczając do wrzenia. Odcedzić. Pić 2 -3 razy dziennie po łyżce.