Waga: 50 g
Skład: vilcacora, mięta pieprzowa.
Zaparzanie: 1/2 łyżeczki Vilcacory gotować na małym ogniu 15-20 min, odcedzić. Pić napar pół godziny przed posiłkiem profilaktycznie 1x dziennie.
Kraj pochodzenia Pakistan.
Krystaliczna Sól Himalajska zawiera 84 minerały. Pochodzi z jednego miejsca we wschodnim pasie Karakorum Himalajów. W odróżnieniu od tradycyjnej soli kuchennej, sól krystaliczna składa się ze wszystkich naturalnych pierwiastków, a jej lecznicze właściwości są niezliczone. Sól himalajska znakomicie wspomaga utrzymanie równowagi i harmonii w organizmie, stosuje się ją jako zamiennik tradycyjnej soli spożywczej, a także jako składnik solanek do zabiegów i kuracji medycznych. Może być ona wykorzystywana w celu leczenia podrażnień skóry, problemów ze stawami oraz dla regeneracji i poprawy napięcia skóry. Jest to substancja, która znalazła zastosowanie w kąpielach odmładzających, regenerujących i odtruwających. Sól himalajska może również okazać się pomocna w leczeniu kataru, trądziku, bólu gardła oraz infekcjach uszu.
PAPRYKA WĘDZONA słodka (50 g) mielona - PRZYPRAWA
Waga: 50 g
Hiszpańska słodka wędzona papryka znana również jako Piment de la Vera. To przyprawa o unikatowym, dymnym smaku i aromacie. Stanowi uzupełnienie potraw kuchni śródziemnomorskiej, jak i polskiej. popularny składnik wielu potraw kuchni śródziemnomorskiej. Papryki są suszone, powoli nad ogniem z dębowego drewna płonącego kilka tygodni. Rezultatem są słodkie, przyjemne, o dymnym smaku papryczki. Nadają niepowtarzalnego charakteru przygotowywanym daniom. Popularne w potrawach takich jak zapiekanki z ziemniaków i zielone warzywa na chrupko, dania rybne, szpinak i potrawy duszone z ciecierzycy lub fasoli. To znakomity sposób, aby dodać smaku wędzenia bez ostrości.
MARCHEWKA PO KOREAŃSKU przyprawa (50 g) - KUCHNIA KAUKASKA
1/2 kg marchwi
1/4 szklanki oleju
1 i 1/2 lyzki octu
2-3 zabki czosnku
przyprawa do marchewki
PRZEPIS
Marchew powinna być utarta na tarce w słomkę (najlepiej się wtedy prezentuje na talerzu).
Do małego garnka wlewamy olej i ocet, a następnie dodajemy przyprawę do marchewki po koreańsku i wyciśnięty bądź bardzo drobno posiekany czosnek. Doprowadzamy do wrzenia, ok. 2 minuty i zalewamy utartą marchew, dodajemy ocet, mieszamy i w przykrytej misce wstawiamy na co najmniej 3 godziny do lodówki (marchew nabierze aromatu,ostrości, wspaniałego smaku).
Sałatkę przyrządza się bardzo szybko, dosłownie 10 minut i potem jeszcze schłodzenie w lodówce − ok. 3 godzin tak aby potrawa uzyskała właściwy smak i aromat.
Efekt jest wspaniały! Spróbujcie i jedzcie na zdrowie!
MACIERZANKA ZIELE (50 g) - zioła sklep
Bardzo drobno utłuczone ziele macierzanki można dodać do ciasta, żeby otrzymać "ziołowy chlebek".
LIŚCIE KOLENDRY (20 g) - kolendra
Waga: 20 g
Waga: 20 g
ZASTOSOWANIE Lubczyk ogrodowy jest rozgrzewającym i odżywczym ziołem dla układu trawiennego oraz oddechowego. Leczy niestrawności, słaby apetyt, wzdęcia oraz gazy, kolkę, zapalenie oskrzeli. Zioło to posiada właściwości moczopędne oraz przeciwgrzybiczne. Jest często stosowane na dolegliwości układu moczowego. Lubczyk ogrodowy pobudza także krwawienia miesiączkowe oraz łagodzi bóle menstruacyjne. Jego właściwości rozgrzewające poprawiają słabe krążenie krwi w obrębie organizmu.
Zastosowanie w kuchni - zioło to dodaje się do zup, szczególnie tych, które zawierają ziemniaki, groszek zielony, fasolę oraz soczewicę. Lubczyk ogrodowy używa się do przyprawiania duszonych mięs, placków z kurczakiem, smażonych w oleju warzyw oraz do owoców morza. Liśćmi lubczyka ogrodowego można natrzeć miskę, w której będziemy podawać sałatę. Sałata nabierze świeżego, selerowego posmaku.
RUMIANEK - KWIAT RUMIANKU 25 g
Waga : 25 g
Rumianek, w naturze występuje na terenie Europy, a także części Azji. Zadomowił się również w Ameryce Północnej i Australii, do których został zawleczony przez człowieka. Należy do tej samej rodziny co aksamitka, rudbekia, nagietek czy nawet jeżówka, jednak nie jest tak często stosowany do celów dekoracyjnych jak one, pomimo iż znamy również odmiany ozdobne rumianu.
Odmiany ogrodowe osiągają około pół metra wysokości, natomiast uprawne mutacje potrafią dorastać nawet do 80 centymetrów. Głównym trzonem rośliny jest sztywna łodyga, silnie porozgałęziana i pokryta skrętoległymi, siedzącymi, niedużymi listkami. Na szczycie każdego pędu pojawiają się bardzo charakterystyczne i rozpoznawalne praktycznie przez każdego kwiaty o białych płatkach, zebrane w koszyczek, wewnątrz żółte.
Napar: 1 łyżkę rumianku zalać 1 szklanką wrzątku, nakryć i odstawić na 10 minut pod przykryciem.
Waga: 50 g
smakiem od świeżego i nie można go używać
wymiennie. Surowy imbir dodaje świeżości i
pikantności owocom morza, polepsza smak mdłych
potraw i tłustych mięs, np. kaczki czy wieprzowiny.
Mielony najlepiej nadaje się do potraw słodkich, np.
herbatników, ciast, sałatek owocowych. Pasuje też
doskonale do pieczonych jabłek.
bo te kłócą się z jego aromatem. Świetnie za to
komponuje się z przyprawami korzennymi: zielem
angielskim, liściem laurowym, goździkami, gałką
muszkatołową i pieprzem.
WARZYWA SUSZONE ~~ 50 g Włoszczyzna kostka
Waga: 50 g Zastosowanie: Do zup, sosów, potraw duszonych i gotowanych. Skład:
Seler, marchew, pietruszka i por.
LIPA (20 g) KWIAT LIPY - zioła sklep
Waga: 20 g
Występowanie Rośnie pospolicie w całej Polsce na obrzeżach lasów i w zaroślach w stanie dzikim, zaś napotykane lipy przy drogach, w parkach i w ogrodach są nasadzane przez człowieka. Żyją setki, a nawet do 1000 lat. U nas spotyka się ich kilkanaście odmian, np. lipa szerokolistna - o tych samych właściwościach co wyżej omawiana, lipa srebrzysta - z tej odmiany kwiatów nie wolno zbierać.
Wygląd zewnętrzny Liście są sercowate, brzegiem piłkowane i zaostrzone, ogonkowe, zielone, a spodem sinawe. Kwiatostany 2-10 kwiatowe, bladożółte, o długiej szypułce i zawsze towarzyszącej skórzastej, seledynowożółtej podsadce. Owoc maleńki, brązowy, kanciasty, o cienkiej łupince.
Surowiec Kwiatostan zazwyczaj wraz z podsadką (przykwiatkiem). Białe drewno lipy jest bardzo cenione w precyzyjnym przemyśle drzewnym, doskonale nadaje się do obróbki. Kwiaty zbiera się w czasie suchej pogody, w początkowej fazie kwitnienia (nie przekwitnięte). Suszyć tylko w cieniu i w przewiewnym miejscu. Kwiatostan lipy, jako trochę lepki, łatwo ulega skażeniu i dlatego można go zbierać tylko z dala od źródeł zanieczyszczeń i skażeń.
LIŚĆ LAUROWY / WAWRZYN ~~ 30 g
Waga: 30 g
NAWŁOĆ POSPOLITA ziele (50 g) - ZIOŁA SKLEP
Waga: 50 g
Nawłoć pospolita to bardzo pospolita roślina, znana pod nazwami: polska mimoza, złota dziewica, złota rózga, złotnik, włoć. Nawłoć pospolita jest często mylona z nawłocią kanadyjską, jednak w przeciwieństwie do niej osiąga maksymalnie 80-100 cm wysokości, ma mniejsze eliptyczno-jajowate liście i większe złotożółte kwiaty, zebrane w koszyczki. Rośnie w całej Polsce, można ją spotkać na słonecznych łąkach i polanach, w zaroślach i widnych lasach.
Nawłoć pospolita kwitnie od lipca do września.
Nawłoć pospolita to cenna roślina lecznicza. Zawiera garbniki, kwasy organiczne, saponiny, śluzy, żywice, olejki eteryczne oraz flawonoidy, m.in. rutynę i kwercetynę. Surowcem zielarskim jest ziele nawłoci (Herba Solidaginis) – ulistnione pędy wraz z kwiatami. Po wysuszeniu przyrządza się z nich napary, które stosowane są jako środek moczopędny, ściągający, przeciwzapalny. Wewnętrznie nawłoć pospolita jest stosowana przy stanach zapalnych dróg moczowych, kamicy nerkowej, skazie moczanowej oraz w nieżytach przewodu pokarmowego (m.in. biegunkach), a także pomocniczo w chorobach reumatycznych, nadciśnieniu. Napary z nawłoci pospolitej stosuje się także zewnętrznie do przemywania trudno gojących sie ran i owrzodzeń skóry. Napary z nawłoci stosowane sa także do płukania przy stanach zapalnych jamy ustnej i gardła.
ARNIKA kwiat ARNIKI (50 g) KUPALNIK zioła sklep
Waga: 50 g NAPAR Z ZIELA: 1 łyżkę suszonego ziela zalewamy szklanką wrzątku. Odstawić ją na ok. 15 minut w naczyniu pod przykryciem. Po przecedzeniu pijemy po 1 - 3 łyżek 2 - 4 razy dziennie. ZASTOSOWANIE W KUCHNI W kuchni stosuje się szałwię do potraw z rodzin strączkowych i tłustych mięs. Świeżą i suszoną przyprawę dodaje się do jarzyn i marynat, do wątróbki, kotletów cielęcych i wieprzowych oraz potraw z drobiu, zup, sosów. Szałwię stosuje się jako dodatek do winiaków i likierów. Na zachodzie Europy pije się herbaty szałwiowe z dodatkiem cytryny lub miodu. Polecany jest dodatek kilku listków do szaszłyków.
zioła 1000 Smaków (50 g) przyprawy sklep
Waga: 50 g
SKŁAD:
Przyprawa Garam Masala Bio 60 g- Dary natury
kolendra, kminek (po 20%), cynamon, pieprz czarny, liść laurowy, goździki, anyż, kardamon (w różnych proporcjach). OPIS
Wyśmienita i bardzo aromatyczna przyprawa którą dodaje się pod koniec gotowania potraw mięsnych, zwłaszcza drobiu, wieprzowiny i baraniny oraz warzyw, ryżu i sosów. Dobrze łączy się też z jogurtem.
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Dary Natury |
Kod producenta | 267 |
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Dary Natury |
Kod producenta | 267 |
Waga: 25 g
Pieprz zielony ziarnisty nadaje potrawom nie tylko znakomitego smaku, ale także efektownie wygląda w szklanych młynkach. Pieprz zielony ma bardzo odświeżający i dość pikantny smak. Można stosować do pieczonych, smażonych, a także grillowanych ciemnych mięs, wędlin oraz potraw z warzyw. Pieprz można również użyć jako element dekoracyjny potrawy.
Ten pieprz jest pełen aromatu, doda smaku i ostrości wszelkim potrawom. Koniecznie zmiel go tuż przed podaniem, wtedy dopiero poczujesz, jaki jest doskonały.
Zastosowanie:
ANYŻ ZIARNO (25 g) przyprawy sklep BIEDRZENIEC, ANYŻEK
Waga: 25 g
Zastosowanie w kuchni :
OSTROPEST PLAMISTY (50 g)- zioła sklep
Ostropest pochodzi z obszaru śródziemnomorskiego, występuje w Europie Południowej, Egipcie, Izraelu i Turcji oraz w innych rejonach świata. W Polsce rośnie na nie użytkach i ugorach, jest też uprawiany w ogrodach, a także do celów leczniczych. Ostropest jest rośliną jednoroczną, z wyglądu podobny do ostów. Dorasta do 2 metrów wysokości z łodygą prostą grubą, górą rozgałęzioną. Liście ma lśniące bezogonkowe, odwrotnie jajowate, z nakrapianymi białymi plamkami, o ząbkowanych kolczastych brzegach. Kwiaty ostropestu wyrastają na szczycie łodygi zebrane są w kwiatostany, tworząc duże rurkowate koszyczki kwiatowe, koloru purpurowego. Kwiaty otoczone są kolczastymi łuskowatymi okrywkami. Kwitnie od lipca do sierpnia. Owocem ostropestu jest lśniąca niełupka z puchem kielichowym, biała, szara lub żółto nakrapiana. Zbiera się pod koniec lata, w czasie dojrzewania gdy nasiona zaczynają wysypywać się z koszyczka.
Napar.1 łyżeczkę zmielonych nasion ostropestu, zalać szklanką wrzątku, naparzać pod przykryciem 10 – 15 minut. Pić 3 razy dziennie.
Sól himalajska różowa średnio ziarnista 1 kg - Intenson
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Intenson |
Kod producenta | 245 |
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Intenson |
Kod producenta | 245 |