Waga: 50 g
Jest byliną o prosto wzniesionej i mocnej łodydze, górą rozgałęzioną i wyrastającą do 2 m wysokości. U szczytu zakończoną koszyczkami dużych, żółtych kwiatów, zebranych w baldachokształtną wiechę. Liście dolne odziomkowe, duże, do 50 cm długie, w górze coraz mniejsze. Kłącze ma silne, rogowate i pomarszczone. Korzenie walcowate i żółtawobrunatne.
Surowiec
Kłącze z korzeniami, które wykopuje się od września do października w drugim lub trzecim roku uprawy. Surowiec oczyszcza się, myje, następnie kraje podłużnie, poprzecznie i suszy w suszarni lub na powietrzu w temperaturze nie wyższej niż 40° C.
Ma swoisty, aromatyczny zapach, a smak gorzki, palący i długotrwały.
Sposób użycia: 1 łyżeczkę zalać szklanką wrzątku.
POKRZYWA z CYTRYNĄ (50 g) - zioła sklep
Waga: 50 g
Skład: liść pokrzywy, skórka cytryny, trawa cytrynowa, aromat.
Pokrzywa to roślina popularnie występująca w całym kraju. Rośnie w zaroślach, ogrodach, w przydrożach i na nieużytkach. Niekiedy wyrasta nawet do wysokości 1 metra. Każdy ją zna i wie, że jej liście i łodyga całe pokryte są boleśnie parzącymi włoskami. Pokrzywę zbiera się od późnej wiosny, przez całe lato aż do września. Po wysuszeniu pozyskuje się ziele poprzez „osmykiwanie”, a łodygi wyrzuca się. Jest to całkiem przyjemna czynność i nie grożąca bolesnymi skutkami, gdyż po zwiędnięciu pokrzywa traci swoje parzące właściwości. Sposób parzenia pokrzywy Czubata łyżeczka suszu wystarcza na filiżankę dobrej herbatki z pokrzywy. Zalewamy wrzątkiem (temperatura wody ok. 96 °C) i zaparzamy około 5 minut. Mocniejszy napar uzyskamy wydłużając czas do 10 minut. Parzymy pod przykryciem. Pić 2 do 3 razy dziennie po filiżance naparu między posiłkami.
Waga: 50 g
Starannie przyrządzone flaczki domowe są wielkim przysmakiem i warto, choć kilka razy w roku, przyrządzić je samemu.
W skład wchodzą:
- liść laurowy,
- gałka muszkatołowa,
- imbir,
- pieprz czarny,
- pasternak,
- seler,
- ziele angielskie,
- cukier,
- sól.
PIEPRZ CZARNY GRYS młotkowany (50 g)
Waga: 50 g
Zastosowanie:
Zastosowanie: Naturalny barwnik do zabarwiania ryżu, ziemniaków, sosów. Do ciast, wypieków. Kurkuma ma właściwości lecznicze, wzmacnia i uodparnia organizm.
Waga: 25 g
Pieprz zielony ziarnisty nadaje potrawom nie tylko znakomitego smaku, ale także efektownie wygląda w szklanych młynkach. Pieprz zielony ma bardzo odświeżający i dość pikantny smak. Można stosować do pieczonych, smażonych, a także grillowanych ciemnych mięs, wędlin oraz potraw z warzyw. Pieprz można również użyć jako element dekoracyjny potrawy.
Ten pieprz jest pełen aromatu, doda smaku i ostrości wszelkim potrawom. Koniecznie zmiel go tuż przed podaniem, wtedy dopiero poczujesz, jaki jest doskonały.
Zastosowanie:
SÓL CEBULOWA (70 g) - przyprawy, cebula
Waga: 70 g
Skład:
WARZYWA SUSZONE ~~ 50 g Włoszczyzna kostka
Waga: 50 g Zastosowanie: Do zup, sosów, potraw duszonych i gotowanych. Skład:
Seler, marchew, pietruszka i por.
CZUBRICA ZIELONA 50 g - KUCHNIA BUŁGARSKA
Waga: 50 g
Zastosowanie: Do fasoli, soczewicy, dań z mięsem baranim i jagnięcym, do zup oraz wybitnie podnosi smak jajka w jakiejkolwiek postaci.
W skład wchodzą: · cząber, · koper, · tymianek, · czosnek, · cebula, · bazylia, · natka pietruszka, · sól
SKRZYP POLNY (50 g) - zioła sklep
Waga: 50 g
Herbatka ze skrzypu polnego
1 łyżkę suszonego ziela skrzypu polnego zalewamy szklanką wody i gotujemy przez 5 minut. Parzymy pod przykryciem następne 10 minut, przecedzamy i pijemy 3 x dziennie.
GAŁKA MUSZKATOŁOWA MIELONA ~~ 30 g
Waga: 30 g
Gałka muszkatołowa to nasiona muszkatołowca korzennego. Kształt gałki jest lekko podłużny o wymiarach 20 – 30 mm długości i 15 – 18 mm szerokości. Przyprawa ceniona ze względu na walory smakowe i zdrowotne. W kuchni gałka muszkatołowa stosowana jest głównie do przyprawiania mięs, bigosów, a także do pierników i deserów.
Przyprawa do rosołu Bio 50 g - Dary Natury
korzeń pietruszki, marchew, cebula (po 15%), nać pietruszki, lubczyk, koperek, por, ziele angielskie, pieprz czarny, tymianek, liść laurowy (w różnych proporcjach) OPIS
Przyprawa do rosołu z powodzeniem może zastąpić kostki rosołowe wzbogacając danie pięknym bulionowo-ziołowym aromatem.
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Dary Natury |
Kod producenta | 283 |
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Dary Natury |
Kod producenta | 283 |
Sól himalajska różowa drobna 1 kg - Intenson
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Intenson |
Kod producenta | 245 |
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Intenson |
Kod producenta | 245 |
Waga: 50 g
Waga: 20 g
Właściwości (zastosowanie): w sztuce kulinarnej ma szerokie zastosowanie, m.in. jako składnik do zup i sałatek.
Czosnek niedźwiedzi jako przyprawa Czosnek niedźwiedzi z powodzeniem może zastąpić szczypiorek czy pietruszkę przy dekoracji potraw. Świeżymi, posiekanymi liśćmi można doprawić zupę lub ziemniaczki albo udekorować kanapkę.
ZNAMIONA (WĄSY) KUKURYDZY (50 g) - zioła sklep
Waga: 50 g
Uprawa jest rozpowszechniona w Europie.
Surowcem są znamiona kukurydzy-pęczki nitkowate, znamiona młode.
Znamię kukurydzy
Kukurydza zwyczajna (Zea mays), roślina zielona, roczna, z rodziny wiechlinowatych (Poaceae), dawniej nazywanej trawy (Gramineae), pochodzącej z Ameryki podzwrotnikowej , uprawianej na całym świecie. Kukurydza występuje w różnych odmianach i formach uprawowych, w zależności od budowy i kształtu znamiona. Do głównych należą: Kukurydza zwykła (Z.m. ssp. indurata), kukurydza cukrowa (Z.m. ssp. saccharata), kukurydza pękająca (Z.m. ssp.everta), kukurydza mączysta (Z.m. ssp. amylacea). W lecznictwie stosowane są znamiona kukurydzy – Maydis stigma, skrobia kukurydziana – Maydis amylum oraz olej kukurydziany – Maydis oleum. Znamiona są zbierane w czasie kwitnienia rośliny przed jej zapyleniem.
Odwar ze znamion kukurydzy: 2 łyżki znamion zalać 2 szklankami wody letniej. Ogrzewać do wrzenia i gotować pod przykryciem 3 min. Odstawić na 15 min i przecedzić. Pić po 1/2-2/3 szklanki 2-4 razy dziennie między posiłkami
ANYŻ GWIAŹDZISTY, CAŁE GWIAZDKI anyżowe - 20 g
Waga: 20 g
Gwiazdki anyżu mają charakterystyczny, intensywny i słodkawy zapach. Stosowane są do każdego rodzaju mięs pieczonych, ryb i warzyw. Służą do aromatyzowania kompotów, likierów i syropów. Są dodatkiem do ciast, budyni i słodkich potraw z ryżu. Gwiazdki anyżu dodane w niewielkiej ilości do potrawy uszlachetniają i podnoszą jej smak. Te ośmioramienne gwiazdki są wspaniałym elementem dekoracyjnym do potraw mięsnych, rybnych czy deserów. Anyż działa wzmacniająco i rozkurczowo na przewód pokarmowy, łagodzi objawy reumatyzmu i kaszel. Pobudza apetyt i reguluje trawienie.
PRZYPRAWA DO KOTLETÓW (50 g) schabowych, mielonych
Waga: 50 g
Zastosowanie: Niezwykle aromatyczna mieszanka przeznaczona do przygotowania kotletów schabowych robionych z wieprzowiny, piersi z kurczaka lub piersi z indyka, które panieruje się w bułce i jajku. Gotowa kompozycja przypraw również do przygotowania kotletów mielonych, nada wyjątkowy smak i aromat.
W skład wchodzą: - kolendra, kminek, cząber, majeranek, ziele angielskie, gałka muszkatołowa, pietruszka, sól, papryka słodka i ostra.
WROTYCZ POSPOLITY (50 g) - zioła sklep
Waga: 50 g
Wrotycz pospolity (tanacetum vulgare) inaczej zwany piżmem i mlecznicą, to mrozoodporna bylina pochodząca z Europy i Azji, osiąga wysokość do 1,5 m i średnicę do 60 cm. Jest to roślina o pierzastych, ząbkowanych liściach zakończona żółtymi kwiatami w kształcie okrągłych guziczków, spotykana na łąkach na terenie całej Polski. Rozmnażanie rośliny polega na wysianiu nasion do gruntu lub wykopaniu kłączy późną jesienią lub wczesną wiosną i przesadzenie ich w odpowiednie miejsce.
Wrotycz w kuchni Jedynie młode liście wrotyczu z najwyższej części pędu nadają się do wykorzystania na surowo do dań jako dodatek do różnego rodzaju past rybnych, serowych i jajecznych, świeżych zielonych sałatek, omletów i kanapek. W Wielkiej Brytanii liście wrotyczu dodaje się również do ciast i puddingów. Napar przyrządzony z samych liści wrotyczu lub w połączeniu z innymi ziołami może stanowić ciekawą alternatywę dla zwykłej herbaty.
KMIN RZYMSKI MIELONY ~~ KUMIN 40 g
Waga: 40 g