Waga: 50 g
Skład:
DIABLI / CZARCI PAZUR (50 g) HAKOROŚL, DIABELSKI SZPON
Diabelski pazur / czarci pazur (Harpagophytum procumbens), zwany także diabelskim szponem lub hakoroślą, to wyjątkowa roślina, która świetnie radzi sobie w trudnych, pustynnych warunkach. Zadziwiające jest również działanie diabelskiego pazura w walce z licznymi dolegliwościami i schorzeniami. Jej piękne, czerwone kwiaty można podziwiać tylko podczas rzadkich opadów deszczu.
Sposób stosowania:
Spożywać maksymalnie 2 lub 3 razy dziennie po 1 gram popijając wodą.
MNISZEK LEKARSKI (50 g) - ZIOŁA SKLEP online
ANYŻ MIELONY ~~ 25 g BIEDRZENIEC, ANYŻEK
Waga: 25 g
Waga: 25 g
Pieprz zielony ziarnisty nadaje potrawom nie tylko znakomitego smaku, ale także efektownie wygląda w szklanych młynkach. Pieprz zielony ma bardzo odświeżający i dość pikantny smak. Można stosować do pieczonych, smażonych, a także grillowanych ciemnych mięs, wędlin oraz potraw z warzyw. Pieprz można również użyć jako element dekoracyjny potrawy.
Ten pieprz jest pełen aromatu, doda smaku i ostrości wszelkim potrawom. Koniecznie zmiel go tuż przed podaniem, wtedy dopiero poczujesz, jaki jest doskonały.
Zastosowanie:
CZARNUSZKA \" ZŁOTO FARAONÓW \" - 30 g
Waga: 30 g
W kuchni polecamy:
Do pieczywa, jogurtu, twarogu, surówek i sałatek owocowych, zapiekanek z mięsem, marynat, a także potraw z jagnięcia i drobiu.
ELEUTEROCOCUS - ŻEŃ-SZEŃ SYBERYJSKI - 50 g
ELEUTEROCOCUS - ŻEŃSZEŃ SYBERYJSKI
Eleuterokok kolczasty należy do rodziny Araliowatych.
Jest to kolczasty zazwyczaj około 2.5 metrowy krzew z bardzo silnie rozgałęzionymi i rozwiniętymi organami podziemnymi.
Z płytko umieszczonego w ziemi kłącza wyrastają drobne korzenie oraz rozłogi sięgające niekiedy 5 metrów długości.
Gałęzie są proste z licznymi cienkimi kolcami, liście palczasto pięciodzielne, a poszczególne listki maja kształt eliptyczny o podwójnie piłkowanych brzegach.
Na końcach pędów w czerwcu wyrastają małe kwiaty zebrane w kuliste baldachy.
Żółte słupkowe kwiaty są żeńskie, natomiast kwiaty męskie są pręcikowe i bladofioletowe.
We wrześniu pojawiają się czarne kuliste owoce. Żeń-szeń syberyjski rozrasta się na zboczach, w lasach, na odkrytych przestrzeniach we wschodniej Azji, Chinach, Korei, Japonii, Mandżurii, Syberii.
Napar: 1-2 łyżki surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody; odstawić na 45 minut, przecedzić. Pić rano i w południe po 100-200 ml naparu.
ŻYWOKOST KORZEŃ (50 g) - zioła sklep
Waga: 50 g
Żywokost –Żywokost lekarski, kosztował, żywy gnat,(Symphytum officinale L.) Wysoka szorstka roślina o dużych liściach i kwiatach dzwonkowatych, zwisających, fioletowych, czasami różowych lub białych, zebranych w duże grona. Żywokost występuje na wilgotnych łąkach, nad brzegami wód i w rowach. Może być również uprawiany. Jest rośliną wieloletnią. Lubi miejsca słoneczne lub półcieniste, ziemię bardzo urodzajną, wilgotną, niezbyt ciężką. Rozmnażany bywa z kawałków korzeni. Korzeń żywokostu zbieramy jesienią lub wczesną wiosną. Po wykopaniu korzenie myje się, potem odkrawa części nadgniłe i sczerniałe, suszy. Surowcem jest korzeń. Odwar do użytku zewnętrznego. 2 łyżki korzenia żywokostu zalać ½ szklanki wrzątku zgotować. Zawinąć w płótno i przykładać na chore miejsce. Okład zmieniać 2 razy dziennie.
Waga: 50 g
Skład: - pieprz czarny, czosnek, cebula, sól, cukier, chilli, kwasek cytrynowy.
Zastosowanie: Do zup, sosów, gulaszu, potraw mięsnych, drobiu, ryb, warzyw, sałatek, potraw z jaj i drobiu.
RUMIANEK - KWIAT RUMIANKU 25 g
Waga : 25 g
Rumianek, w naturze występuje na terenie Europy, a także części Azji. Zadomowił się również w Ameryce Północnej i Australii, do których został zawleczony przez człowieka. Należy do tej samej rodziny co aksamitka, rudbekia, nagietek czy nawet jeżówka, jednak nie jest tak często stosowany do celów dekoracyjnych jak one, pomimo iż znamy również odmiany ozdobne rumianu.
Odmiany ogrodowe osiągają około pół metra wysokości, natomiast uprawne mutacje potrafią dorastać nawet do 80 centymetrów. Głównym trzonem rośliny jest sztywna łodyga, silnie porozgałęziana i pokryta skrętoległymi, siedzącymi, niedużymi listkami. Na szczycie każdego pędu pojawiają się bardzo charakterystyczne i rozpoznawalne praktycznie przez każdego kwiaty o białych płatkach, zebrane w koszyczek, wewnątrz żółte.
Napar: 1 łyżkę rumianku zalać 1 szklanką wrzątku, nakryć i odstawić na 10 minut pod przykryciem.
MŁODY JĘCZMIEŃ ZIELONY (250 g) proszek
Waga: 250 g
Zielony jęczmień staje się coraz bardziej popularny jako suplement dla osób odchudzających się i dbających o zdrową dietę. Faktycznie młody jęczmień jest doskonałym źródłem witamin i składników mineralnych. Zawiera więcej witaminy C niż sok pomarańczowy oraz więcej beta-karotenu niż marchew. Ponadto zielony jęczmień to bogactwo egzogennych aminokwasów i błonnika pokarmowego. Wysoka zawartość błonnika sprawia, że młody jęczmień ma właściwości odchudzające. Zielony jęczmień działa przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo i przeciwwirusowo. Jest pomocny w leczeniu zmian skórnych, chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy. Coraz częściej jest stosowany jako środek wspomagający odchudzanie. Zielony jęczmień ze względu na swe właściwości znajduje zastosowanie jako preparat do odświeżania oddechu i płukania gardła. Zielony jęczmień – właściwości prozdrowotne Zielony jęczmień stanowi bogactwo witamin i składników mineralnych. Jest źródłem witamin z grupy B, antyoksydantów (witaminy C i E, beta-karotenu), żelaza, wapnia, magnezu i cynku. Oprócz tego zielone łodygi jęczmienia zawierają naturalne hormony i chlorofil. W porównaniu z innymi roślinami zielony jęczmień jest bogaty w niezbędne aminokwasy, a więc te, których nasz organizm nie potrafi sam wyprodukować. Młody jęczmień ma więc silne właściwości przeciwutleniające, co warunkuje jego działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe i przeciwwirusowe. Zielony jęczmień pomaga w leczeniu trądziku i owrzodzeń. Ponadto łagodzi bóle żołądka, bóle stawów i zmniejsza stany zapalne. Dodatkowo wysoka zawartość chlorofilu sprzyja odkwaszeniu organizmu, zapewniając równowagę kwasowo-zasadową organizmu.
Stosowanie:
1 łyżeczka to ok. 1 gram proszku. Napoje z młodego jęczmienia idealnie nadają się dla osób poszczących i odchudzających się. Można je łatwo przygotować w czasie podróży, w pracy czy
podczas treningu. Aby w pełni wykorzystać wartość biologiczną napoju z młodego jęczmienia, należy wypijać go bezpośrednio po wymieszaniu z wodą. Proszek z zielonego jęczmienia rozpuść w szklance chłodnej wody, soku owocowego lub soku ze świeżo wyciśniętych owoców. Pamiętaj, woda nie może być gorąca, bo spowoduje straty witamin i inaktywuje enzymy zawarte w zielonym jęczmieniu. Sok należy pić 20 do 30 minut przed jedzeniem, najlepiej 2 razy dziennie. Proszek możesz również dodać do jogurtu, płatków owsianych, zupy czy surówki.
Powyższy opis został przygotowany tylko dla celów informacyjnych i edukacyjnych na podstawie informacji ogólnie dostępnych w internecie.
TYSIĄCZNIK ZIELE - zioła sklep 50 g
DĄB - KORA DĘBU (100 g) - zioła sklep
Waga: 100 g
Dąb należy do rodziny bukowatych. Jest to długowieczne, okazałe drzewo liściaste lub wysoki krzew. Rośnie prawie wyłącznie w klimacie umiarkowanym na półkuli północnej. W Polsce najczęściej spotykany jest dąb szypułkowy. Występuje głównie na terenach nizinnych. W sprzyjających warunkach osiąga ogromne rozmiary i może przetrwać setki lat. Rzadziej można spotkać dąb bezszypułkowy. Rośnie tylko w rejonach podgórskich i w górach. Charakteryzuje się bardzo grubym pniem i rozłożystą koroną.
Ze względu na swą długowieczność i okazałe rozmiary, dąb zawsze robił na ludziach wielkie wrażenie. Przed wiekami był czczony jak bóstwo i uważany za symbol szlachetności, siły i sławy.
To wielkie drzewo ma liście w kształcie odwrotnie jajowatym. Liście są skórzaste, nierówno wrębne i klapowane, czasami pierzastosieczne. Na końcówkach liści wyrastają skupione po kilka pąki. Kwiaty są rozdzielnopłciowe, owocami są, tzw. żołędzie.
Dawkowanie: 1-2 łyżek stołowych kory zalać szklanką wody i ogrzewać pod przykryciem ok 30 minut nie dopuszczając do wrzenia. Stosować do obmywań, płukania jamy ustnej.
SIEMIĘ LNIANE , LEN BRĄZOWY - 100 G
Waga: 100 g
1łyżkę siemienia lnianego zalewamy szklanką letniej wody i powoli gotujemy pod przykryciem przez 15 minut. Po przestygnięciu odwar należy przecedzić i pic po 1/2 szklanki dwa razy dziennie.
TATARAK ZWYCZAJNY ziele (50 g) - zioła sklep
Waga: 50 g
Tatarak jest byliną z rodziny obrazkowatych (Araceae), wyrastającą do 150 cm wysokości. Kłącze rozczłonowane, czołgające się, długości 50 cm i średnicy 3 cm, wydaje corocznie kilka trójkanciastych łodyg z liśćmi ustawionymi w dwu prostnicach jak u traw. Kolba kwiatostanowa zwarta, wysmukła, początkowo zielona, później brunatniejąca. Ponad kolbą wystaje pionowo ustawiona liściasta pochwa.
Jako przyprawę stosuje się wysuszone, silnie, lecz przyjemnie pachnące kłącze tataraku. Zależnie od sposobu przygotowania rozróżnia się kłącze okorowane, nie okorowane i kandyzowane. Kłącze nie okorowane odznacza się największą zawartością olejku lotnego i najsilniejszym zapachem. Kłącze okorowane jest niekiedy mielone. Ma smak korzenny i gorzkawy. Tatarak jest najczęściej stosowany w kuchni islamskiej i indyjskiej. Proszkiem otrzymanym ze zmielenia kłączy przyprawia się potrawy słodzone i kompoty z owoców, w tym również z jabłek i gruszek.
Jako przyprawę dodaje się tatarak do napojów orientalnych, służy on również do wyrobu słodyczy i gorzkich likierów pobudzających apetyt. Proszek z kłączy tataraku wchodzi w skład mieszanek ziołowych, zwłaszcza typu curry. Nadaje się do mieszania z gałką muszkatołową, wanilią oraz cynamonem i przypomina imbir. Sam tatarak bez domieszek należy stosować w małych ilościach. Uwaga: świeże, mięsiste kłącza powodują wymioty.
Napar z tataraku Łyżkę suszonego i rozdrobnionego kłącza tataraku zalewamy szklanką wrzątku i parzymy pod przykryciem 30 minut. Pijemy 2 razy dziennie ½ szklanki odcedzonego naparu.
Odwar z tataraku Łyżkę surowca zalewamy szklanką letniej wody i gotujemy pod przykryciem 5 minut, po czym odstawiamy na 20 minut. Pijemy ½ szklanki odwaru 2 razy dziennie.
18 ZIÓŁ mieszanka (50 g) - zamiast soli i pieprzu
MACIERZANKA ZIELE (50 g) - zioła sklep
Bardzo drobno utłuczone ziele macierzanki można dodać do ciasta, żeby otrzymać "ziołowy chlebek".
Waga: 50 g
Zastosowanie:
Do kuchni arabskiej
Skład:
papryka słodka i ostra.
CYKORIA KORZEŃ (50 g) ZIOŁA SKLEP
Cykoria korzeń – jest bogatym źródłem inuliny, która jest naturalnym prebiotykiem (stymuluje rozwój prawidłowej flory bakteryjnej jelit, stanowiąc dla niej pożywkę), chroni jelito grube przed stanami zapalnymi, a także neutralizuje toksyny; ma właściwości alkalizujące, dlatego często jest stosowany przy odkwaszaniu organizmu; jest także naturalnym diuretykiem; Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury
Waga: 50 g
ZASTOSOWANIE: