ORZECH WŁOSKI LIŚCIE - zioła sklep (50 g)
Waga: 50 g
Orzech włoski od bardzo dawna występował w stanie naturalnym w rejonie śródziemnomorskim, zaś obecny zasięg jego ciągnie się od Grecji,gdzie występuje w większych skupiskach,aż do Chin poprzez południowe rejony Azji. Świadczy to o stosunkowo wysokich wymaganiach cieplnych tej rośliny. Do nas orzech włoski przywędrował z Bałkanów,poprzez rumuńską Wołoszczyznę stąd nazwa ludowa orzech włoski. W Polsce należy do drzew od dawna sadzonych w ogrodach,choć w mroźne zimy niekiedy całkowicie lub częściowo wymarza. Jest to okazałe drzewo wyrastające do 20 m wysokości, u nas hodowane w parkach i ogrodach. Korona drzewa jest silnie rozrośnięta,bogato ulistniona. Liście złożone,nieparzystopierzaste. Owocem jest orzech duży owalny pestkowiec,okryty grubą,zieloną naowocnią. Dojrzewa we wrześniu i październiku. Surowiec stanowią liście,naowocnia(zielona łupina) lub całe niedojrzałe owoce. Liście zbiera się w czerwcu,zrywając je z ogonkami z odrostów lub gałęzi,suszy. Młode liście podczas suszenia nieco ciemnieją. Surowiec nie pachnie,smak ma ściągający,gorzkawy. Łupiny odrywa się z niedojrzałych owoców w sierpniu i natychmiast suszy. Napar - zmieszać 1 ½ łyżki rozdrobnionych liści orzecha włoskiego, ½ łyżki rumianku, ½ łyżki kwiatów krwawnika. Mieszankę ziół zalać 2 szklankami wody, gotować na wolnym ogniu pod przykryciem do momentu zagotowania, odstawić na 5 minut, przecedzić.
Waga: 25 g
Płatki róży w naszej ofercie są to najwyższej dostępnej na rynku jakości płatki wykorzystywane m.in. w sporządzaniu aromatycznych i smakowitych wywarów oraz herbat. Idealnie sprawdzają się w ekskluzywnych kąpieli spa. Używane są również w produkcji mydeł, kul kąpielowych oraz płukanek i naparów.
Zawarty w płatkach olejek różany oprócz wyjątkowego, zniewalającego zapachu posiada również szereg pielęgnacyjnych i aromaterapeutycznych właściwości. Poprawia nawilżenie skóry, przywraca prawidłowe Ph skóry, posiada właściwości regenerujące m.in poprzez pobudzanie produkcji kolagenu. Działa uspokajająco i relaksująco, dlatego po męczącym, stresującym dniu w pracy polecamy relaksującą kąpiel z pąkami róży.
ŚWIETLIK ŁĄKOWY (50 g) - zioła sklep
Waga: 50 g
Świetlik łąkowy – Świetlik lekarski, ptasie oczka, świeczki( Euphrasia rostkoviana Hayne) Główny rejon naturalnego występowania świetlika to środkowa Europa. W Polsce występuje szczególnie w rejonach południowych, także w górach aż po regiel górny, na wilgotnych łąkach, pastwiskach, torfowiskach i brzegach lasów. Jest niewielką rośliną do 40 cm silnie rozgałęzioną. Żyje półpasożytniczo na korzeniach niektórych roślin łąkowych. Liście ma ciemne ogonkowe, ułożone naprzeciwlegle, są owalne, brzegiem ząbkowane, w czasie kwitnienia od dołu łodygi obumierające. Na szczycie pędów tworzą się groniaste kwiatostany. Poszczególne kwiatki są drobne, białe z fioletowymi żyłkami i z żółtą plamką na dolnej wardze. Na tle zieleni kwiaty wyglądają jak świeczki lub świetliki – stąd ich nazwa. Kwitnie od lipca do września Owocem jest torebka z drobnymi nasionami. W Polsce występuje 15 gatunków świetlika, które są do siebie bardzo podobne i mają taką sama wartość leczniczą. Świetlik zbiera się w miejscach masowego występowania, scinając ulistnione pędy w okresie kwitnienia, ale przed momentem wytworzenia torebek nasiennych. Suszy się je rozłożone cienką warstwą. Surowcem jest ziele.
Odwar. 1 łyżkę ziela świetlika zalać szklanką letniej wody, wymieszać i ogrzewać pod przykryciem przez 30 minut nie dopuszczając do wrzenia, odcedzić. Pić 2 razy dziennie po ½ szklanki odwaru. Odwar można stosować do okładów lub przemywań.
Wyciąg. 1 łyżkę ziela świetlika zalać szklanka przegotowanej letniej wody i pozostawić na 6 godzin, odcedzić. Pić 2 razy dziennie po szklance wyciągu.
PRZYPRAWA DO GRILLA (50 g) - mieszanka
W skład mieszanki wchodzą:
- papryka słodka, chilli, pieprz czarny, majeranek, kolendra, jałowiec, ziele angielskie, liść laurowy, gałka muszkatołowa, cukier, sól.
PRZYPRAWA ARABSKA 5 SMAKÓW ~~ 50 g
Waga: 50 g Kuchnia arabska to bardzo szerokie pojęcie. Składają się na nią tradycje kulinarne co najmniej kilku krajów. Geograficznie jest rozciągnięta od Indii aż po kraje Afryki północnej, dlatego wyróżnia się dwa typy tej kuchni: bliskowschodni oraz śródziemnomorski. Jej charakter ukształtowało nie tylko rozległe położenie, ale także styl życia nomadów oraz przepisy religijne muzułmanów. Jednym z najpopularniejszych dań łączących w sobie i mięso, i warzywa jest tadżin – potrawa występująca w wielu różnych wariacjach. Kuchnia śródziemnomorska oferuje także dania rybne i zupy. Przekąską znaną na całym świecie jest hummus – pasta z ciecierzycy, cytryny, tahini, oliwy, czasem z innymi dodatkami, na przykład awokado czy pomidorami. Chociaż Arabowie przez wieki nawykli do wędrownego trybu życia i raczej nie zajmowali się konserwowaniem i przechowywaniem żywności, to nie można zapomnieć o jednej z najważniejszych rzeczy podawanej do prawie każdego posiłku, czyli chlebku pita, zwanym także chlebkiem arabskim. Każdy łasuch powinien spróbować słodyczy kuchni arabskiej. Proste przepisy dają bardzo smaczne efekty: ciasta bakławę czy basbusę lub bardzo słodkie sezamki. Każdy deser może być urozmaicony słodkimi daktylami lub miodem. Do tego obowiązkowo aromatyczna parzona po kilkakroć kawa po arabsku. Skład:
- pieprz czarny,
- papryka,
- kmin,
- gałka,
- cynamon,
- kardamon.
Przyprawa Garam Masala Bio 60 g- Dary natury
kolendra, kminek (po 20%), cynamon, pieprz czarny, liść laurowy, goździki, anyż, kardamon (w różnych proporcjach). OPIS
Wyśmienita i bardzo aromatyczna przyprawa którą dodaje się pod koniec gotowania potraw mięsnych, zwłaszcza drobiu, wieprzowiny i baraniny oraz warzyw, ryżu i sosów. Dobrze łączy się też z jogurtem.
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Dary Natury |
Kod producenta | 267 |
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Dary Natury |
Kod producenta | 267 |
Waga: 30 g Nazwa mieszanki pochodzi od nazwy regionu we Francji - Prowansji, znanej z wielkich zasobów aromatycznych ziół. Połączono więc kilka ziół ze sobą i otrzymano wspaniałą kompozycję ziołową o niepowtarzalnym smaku i aromacie, i nazwano ją "ziołami prowansalskimi". Szczególnie polecane są do potraw tłustych, pobudzają ich trawienie. A jeśli chcecie obejść się bez soli, możecie ją zastąpić tymi właśnie ziołami. Używa się ich w diecie bezsolnej. Stosowane są do zup, sosów ziołowych, sałatek, twarogów, jaj oraz sporządzaniu pieczeni, mielonych mięs, potraw z grilla, farszów, potraw z ryb i drobiu. Zobaczcie jak wielkie mają zastosowanie! W skład mieszanki wchodzą takie zioła: rozmaryn, bazylia, tymianek, cząber, oregano, estragon. Rozmaryn - ma silny sosnowy zapach i korzenny, gorzkawy smak. Pobudza apetyt. Idealny do pieczonych mięs, np. baraniny oraz do marynat. Tymianek - przyjemnie pachnące zioło o lekko gorzkawym posmaku. Jego listki utrwalają aromat mieszanki. Najlepsze do ciemnych mięs. Cząber - korzenny, lekko gorzki smak i przyjemny, aromatyczny zapach. Łagodzi mieszankę. Sam świetny szczególnie do potraw z fasoli. Bazylia - korzenno- balsamiczny zapach oraz pieprzno-cytrynowy smak. Orzeźwia mieszankę. Podkreśla smak sałatek i świeżych warzyw. Oregano (lebiodka) - dziki majeranek, intensywny zapach i gorzkawy, korzenny smak. Po ususzeniu zachowuje swój mocny "śródziemnomorski" aromat. Jednak za króla ziół prowansalskich, uważany jest tymianek.
LAWENDA - KWIAT LAWENDY (20 g) zioła sklep
Lawenda– Lawenda prawdziwa,lawenda lekarska,lawenda wąskolistna (Lavandula Vera D.C.L.officinalis).
Lawenda pochodzi z rejonu śródziemnomorskiego,gdzie do dziś występuje masowo w stanie dzikim,na glebach wapiennych,zarastając wzgórza i polany,szczególnie na Korsyce. Uprawiana jest prawie we wszystkich krajach Europy o warunkach klimatycznych niezbyt ostrych,również w Polsce,gdzie niekiedy w mroźne i bezśnieżne zimy wmarza. Jest to krzewina,w naszych warunkach dorastająca do 60cm. Pędy ma wzniesione,w dolnych partiach drewniejące. Liście bezogonkowe ułożone są na łodydze gęsto,naprzeciwlegle. Kwiaty ma o barwie od niebieskiej do fioletowej znajdują się w nibyokółkach na szczytach pędów,tworząc kwiatostany w formie kłosa. Lawenda kwitnie w lipcu i sierpniu. Zbiór przeprowadza się w okresie pełnego kwitnienia,ścinając całe kwiatostany i suszy. Surowcem jest kwiat.
Napar. 2 łyżki kwiatów zalać 2 szklankami wrzącej wody. Trzymać pod przykryciem 10 -15 minut,po czym odcedzić. Pić 3 razy dziennie po szklance naparu.
PIEPRZ KOLOROWY ZIARNO ~~ 50 g
Waga: 50 g
Pieprz kolorowy ziarnisty jest mieszanką pieprzu czerwonego, czarnego, zielonego i białego pieprzu. Barwa ziaren zależy od momentu ich zbierania, dlatego też pieprz kolorowy ziarnisty to kompozycja ostrzejszych i łagodniejszych nut smakowych, które zadowolą najbardziej wymagających smakoszy.
Pieprz kolorowy ziarnisty nadaje potrawom nie tylko znakomitego smaku, ale także efektownie wygląda w szklanych młynkach. Pieprz kolorowy można stosować do pieczonych, smażonych, a także grillowanych ciemnych mięs, wędlin oraz potraw z warzyw. Kolorowy pieprz można również użyć jako element dekoracyjny potrawy.
Ten pieprz jest pełen aromatu doda smaku i ostrości wszelkim potrawom. Koniecznie zmiel go tuż przed podaniem, wtedy dopiero poczujesz, jaki jest doskonały.
Zastosowanie:
Waga: 50 g Jedna z najbardziej znanych potraw na świecie. Mieszanka dzięki swojej wyjątkowej kompozycji doskonale podnosi walory smakowe i zapachowe tej wspaniałej włoskiej potrawie.
Mieszanka jest doskonale skomponowana i bardzo aromatyczna. To prawdziwe zioła najlepszej jakości - pełne smaku i zapachu. Nie ma nic wspólnego z mieszankami sprzedawanymi w sklepie, bo jest najlepszej jakości!
Nadaje się do przyrządzenia sosów do pizzy, jak również do posypania dodatków na cieście, pyszna na zapiekankach.
Wspaniale sprawdzi się w wielu włoskich daniach.
Skład:
- oregano,
- bazylia, - czosnek, - cząber, - rozmaryn, - pieprz czarny, - cebula, tymianek, - szałwia, - natka pietruszki, - sól, cukier.
ZATAR (ZATHAR) PRZYPRAWA (50 g) - sezam, tymianek, sumak
Waga: 50 g
Zatar (Zathar) to przyprawa rodem z kuchni arabskiej (ale także izraelskiej, tureckiej i pozostałych krajów z tego regionu). Jest to mieszanka prażonego białego sezamu, dzikiego tymianku, suszonych, a następnie mielonych jagód sumaka oraz soli. Używa się jej do wszystkiego! Do przyprawiania mięs (kurczak, jagnięcina), ryb, jogurtu, pieczywa, warzyw, a nawet deserów!
PIECZONA MARCHEW z Zatarem
Składniki:
surowa marchew – obrana i pokrojona wzdłuż na ćwiartki
natka pietruszki – drobno posiekana
oliwa
zatar
sok z cytryny
sól i pieprz
Wykonanie:
Naczynie żaroodporne wysmarować oliwą. Marchew polać delikatnie oliwą i dokładnie wymieszać. Oprószyć solą i pieprzem. Włożyć do naczynia żaroodpornego i wstawić do nagrzanego piekarnika. Piec 20-30 minut w temperaturze 200 stopni, aż do czasu gdy marchew będzie miękka i przyrumieniona. W czasie pieczenia warzywa 1-2 razy obrócić/przemieszać. Wyjąć, skropić sokiem z cytryny i posypać posiekaną natką oraz przyprawą zatar. Podawać jako osobne danie lub dodatek do mięs/ryb. Smacznego
Waga: 20 g
Właściwości (zastosowanie): w sztuce kulinarnej ma szerokie zastosowanie, m.in. jako składnik do zup i sałatek.
Czosnek niedźwiedzi jako przyprawa Czosnek niedźwiedzi z powodzeniem może zastąpić szczypiorek czy pietruszkę przy dekoracji potraw. Świeżymi, posiekanymi liśćmi można doprawić zupę lub ziemniaczki albo udekorować kanapkę.
CZOSNEK GRANULOWANY ~~ 50 g AROMATYCZNY
Waga: 50 g
Zastosowanie:
Waga: 50 g
Mieszanka do przygotowania gulaszu oraz sosów i farszy mięsnych.
Skład:
- papryka słodka,
- papryka ostra,
GARAM MASALA (50 g) od 1000smakowswiata
Waga: 50 g
Zastosowanie:
Składniki:
cząber 100%
Produkt BIO oraz wegetariański
Opakowanie:
20g
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Dary Natury |
Kod producenta | 248 |
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Dary Natury |
Kod producenta | 248 |
ŁOPIAN KORZEŃ (50 g) - zioła sklep
Waga: 50 g
Odwar z korzeni suchych:
1 łyżkę korzeni łopianu zalać szklanką wrzątku. Zostawić pod przykryciem na 3 godziny,zagotować i odcedzić. Pić 3 razy dziennie po szklance płynu.
Odwar z dodatkiem tataraku do użytku zewnętrznego:
1 łyżkę korzenia łopianu i 1 łyżkę kłącza tataraku zalać 2 szklankami wrzątku,gdy napęcznieje zagotować .Do okładów przygotowuje się odwary mocno stężone.
LIŚCIE KOLENDRY (20 g) - kolendra
Waga: 20 g
KRWAWNIK (50 g) - ZIELE KRWAWNIKA
Waga: 50 g
Krwawnik jest ziołem o białych, drobnych kwiatostanach i cienkiej łodyżce. Jest rośliną powszechnie występującą w Polsce na łąkach i miedzach pól. Powinien znaleźć się w apteczce każdej kobiety, gdyż jest to jedno z najcenniejszych ziół stosowanych przy wielu dolegliwościach, w tym również typowo kobiecych przypadłościach.
Sposób użycia: 1 łyżeczkę ziela zalać szklanką wody ogrzewać 20 min. pod przykryciem, nie dopuszczając do wrzenia lub I łyżeczkę ziół wsypać do termosu, zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić na 20 min. odwar lub napar pić 1/4-1/2 szklanki 2-3 razy dziennie lub używać do okładów i przemywań.
HIBISKUS ( MALWA SUDAŃSKA ) - 50 g zioła sklep
Waga: 50 g
Hibiskus jest rośliną ozdobną. Jego odmiany są narodowymi kwiatami Korei Północnej Południowej. Jest także uznawany za symbol Malezji, a Hawaje umieściły go w swoim godle.
Napar jest przepięknie czerwony i posiada lekko kwaskowaty smak.
Jak zaparzyć herbatkę…
Nasyp do kubka płatki hibiskusa według uznania, zalej wrzącą wodą i zaparzaj pod nakryciem 15 minut. Jeśli chcesz, dodaj miodu, ale uważaj, by herbata w momencie dodawania nie przekraczała temperatury 40 stopni, by zachowały się właściwości odżywcze miodu.
Hibiskus w kuchni…
Nie służy jedynie do zaparzania naparu. Z hibiskusa można przygotować wina, syropy, dżemy, galaretki, lody, ciastka i puddingi. Idealnie nadaje się do aromatyzowania nim masła, sosów i desery. Liście można zjadać się w postaci sałatek, dodawać do warzyw lub mięsa. Prażone nasiona stanowiły substytut kawy, a świeże podstawę do przyrządzania zup i sosów.