sól kuchenna 70%, cebula, lubczyk liść i korzeń, oregano, cząber, czosnek niedźwiedzi (w różnych proporcjach). OPIS
Dzięki trafnie dobranym składnikom sól ziołowa ma niepowtarzalny smak przez co skutecznie podnosi walory smakowe potraw do sporządzania których jest używane.
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Dary Natury |
Kod producenta | 231 |
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Dary Natury |
Kod producenta | 231 |
LIŚĆ LAUROWY / WAWRZYN ~~ 30 g
Waga: 30 g
ELEUTEROCOCUS - ŻEŃ-SZEŃ SYBERYJSKI - 50 g
ELEUTEROCOCUS - ŻEŃSZEŃ SYBERYJSKI
Eleuterokok kolczasty należy do rodziny Araliowatych.
Jest to kolczasty zazwyczaj około 2.5 metrowy krzew z bardzo silnie rozgałęzionymi i rozwiniętymi organami podziemnymi.
Z płytko umieszczonego w ziemi kłącza wyrastają drobne korzenie oraz rozłogi sięgające niekiedy 5 metrów długości.
Gałęzie są proste z licznymi cienkimi kolcami, liście palczasto pięciodzielne, a poszczególne listki maja kształt eliptyczny o podwójnie piłkowanych brzegach.
Na końcach pędów w czerwcu wyrastają małe kwiaty zebrane w kuliste baldachy.
Żółte słupkowe kwiaty są żeńskie, natomiast kwiaty męskie są pręcikowe i bladofioletowe.
We wrześniu pojawiają się czarne kuliste owoce. Żeń-szeń syberyjski rozrasta się na zboczach, w lasach, na odkrytych przestrzeniach we wschodniej Azji, Chinach, Korei, Japonii, Mandżurii, Syberii.
Napar: 1-2 łyżki surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody; odstawić na 45 minut, przecedzić. Pić rano i w południe po 100-200 ml naparu.
CHRZAN MIELONY (50 g) przyprawy sklep
Waga: 50 g
Mielony korzeń chrzanu stosowany jest jako popularna i smaczna przyprawa do zimnych dań mięsnych i galaret,.
LAPACHO POMARAŃCZOWE - KORA 50 g
Kora z drzewa Lapacho pozyskiwana jest w tropikalnych lasach deszczowych, pomiędzy Argentyną, a Meksykiem.
Sposób parzenia:
2 łyżki stołowe kory zalać 1/2 l zimnej wody i doprowadzić do wrzenia. Następnie gotować przez 5 min. i odstawić pod przykryciem na 15 min.
Waga: 30 g
KONICZYNA CZERWONA (50 g) - sklep zielarski
Waga: 50 g
Głównym jego zastosowaniem są nieżyty górnych dróg oddechowych i zaburzenia pokarmowe.
Odwar z ziela koniczyny Do 0,5 litra wody wrzącej wsypuje się 1,5 łyżki rozdrobnionego ziela koniczyny. Wodę dalej gotuje się pod przykryciem przez 15minut, a następnie odstawia się do wystudzenia. Jeśli chodzi o leczenie nieżytów górnych dróg oddechowych, problemy z zaparciami albo zaburzenia pokarmowe odwar z ziela koniczyny pije się 3 razy dziennie po pół szklanki przed jedzeniem.
Odwar można wykorzystać też do płukania jamy ustnej i gardła oraz do sporządzania okładów na swędzącą skórę, oparzenia i stłuczenia.
Waga: 25 g
Jest to roślina pochodząca prawdopodobnie z rejonu śródziemnomorskiego,uprawiana obecnie prawie we wszystkich krajach świata jako ozdobna. U nas uprawiana jako roślina ozdobna i lecznicza występuje też zdziczała. Nagietek należy do roślin jednorocznych o wzniesionych, rozgałęzionych soczystych i łamliwych łodygach. Wierzchołki rozgałęzień łodyg zakończone są pojedynczymi pomarańczowymi koszyczkami kwiatowymi. Najcenniejsze odmiany pełnokwiatowe mają koszyczki złożone głównie z kwiatów języczkowych. Roślina kwitnie od czerwca do późnej jesieni. Owocem jest sierpowato wygięta niełupka,na grzbiecie kolczasto chropawa. Cała roślina jest delikatna,miękko owłosiona,posiada gruczoły wydzielnicze,które nadają jej pewną lepkość i wydzielają balsamiczny zapach. Surowcem leczniczym są całe,wysuszone koszyczki kwiatowe lub częściej płatki wyskubane z koszyczka,czyli kwiat języczkowy,tylko o zabarwieniu pomarańczowym. Surowiec pochodzi z odmian uprawianych wielko - i pełnokwiatowych o zabarwieniu kwiatów intensywnie pomarańczowym. Nagietki zbiera się stopniowo w miarę zakwitania roślin i suszy. Surowcem jest kwiat bez kielicha.
Napar. 1 łyżkę płatków nagietka zalać szklanka wrzątku,zostawić pod przykryciem na 10 minut,odcedzić. Pić 2 razy dziennie po ½ szklanki naparu. Napar z dodatkiem rumianku. 1 łyżkę płatków nagietka i 1 łyżkę kwiatu rumianku zalać szklanką wrzątku,zostawić pod przykryciem 10 minut,odcedzić. Pić 2-3 razy dziennie po ½ szklanki naparu.
CZUBRICA ZIELONA 50 g - KUCHNIA BUŁGARSKA
Waga: 50 g
Zastosowanie: Do fasoli, soczewicy, dań z mięsem baranim i jagnięcym, do zup oraz wybitnie podnosi smak jajka w jakiejkolwiek postaci.
W skład wchodzą: · cząber, · koper, · tymianek, · czosnek, · cebula, · bazylia, · natka pietruszka, · sól
KURKUMA LASKI (50 g) KORZEŃ - niezwykła HINDUSKA PRZYPRAWA
Waga: 50 g
Kurkuma jest tropikalną rośliną z rodziny imbirowatych. Przyprawę otrzymuje się ze zmielonej, a następnie ususzonej łodygi i korzenia rośliny. W zależności od pochodzenia ma pomarańczowożółty albo jaskrawożółty kolor. Charakteryzuje się delikatnym korzennym smakiem i zapachem. Zawarty w niej barwnik kurkumina nie rozpuszcza się w wodzie, jedynie w tłuszczach i alkoholu. Kurkuma zabarwia potrawy na piękny, żółty kolor, pobudzając apetyt.
Kraj pochodzenia Pakistan.
Krystaliczna Sól Himalajska zawiera 84 minerały. Pochodzi z jednego miejsca we wschodnim pasie Karakorum Himalajów. W odróżnieniu od tradycyjnej soli kuchennej, sól krystaliczna składa się ze wszystkich naturalnych pierwiastków, a jej lecznicze właściwości są niezliczone. Sól himalajska znakomicie wspomaga utrzymanie równowagi i harmonii w organizmie, stosuje się ją jako zamiennik tradycyjnej soli spożywczej, a także jako składnik solanek do zabiegów i kuracji medycznych. Może być ona wykorzystywana w celu leczenia podrażnień skóry, problemów ze stawami oraz dla regeneracji i poprawy napięcia skóry. Jest to substancja, która znalazła zastosowanie w kąpielach odmładzających, regenerujących i odtruwających. Sól himalajska może również okazać się pomocna w leczeniu kataru, trądziku, bólu gardła oraz infekcjach uszu.
Sól z ziołami Bio 100 g -Dary Natury
sól kuchenna 70%, cebula, lubczyk liść i korzeń, oregano, cząber, czosnek niedźwiedzi (w różnych proporcjach). OPIS
Dzięki trafnie dobranym składnikom sól ziołowa ma niepowtarzalny smak przez co skutecznie podnosi walory smakowe potraw do sporządzania których jest używane.
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Dary Natury |
Kod producenta | 231 |
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Dary Natury |
Kod producenta | 231 |
BYLICA PIOŁUN ziele (50 g) - zioła sklep
Waga: 50 g
W Polsce jest archeofitem, czyli obcym gatunkiem, który dotarł do naszego kraju w czasach wczesnohistorycznych. W niektórych rejonach rośnie pospolicie. Inaczej jest nazywana wermutem, absyntem lub po prostu piołunem. Często jest znana jedynie jako środek do odstraszania owadów. Obecnie piołun służy głównie do sporządzania gorzkich likierów żołądkowych i wermutów oraz do aromatyzowania wódek. Najbardziej znanym alkoholem wyrabianym z piołunu jest absynt.
Napar z piołunu: Zalać łyżkę ziela piołunu szklanką wrzątku i trzymać pod przykryciem nad parą przez pół godziny. Odstawić go następnie do naciągnięcia na dalsze 10 minut i odcedzić. Napar ziołowy spożywać od 1/2 do jednej łyżki na godzinę przed posiłkami.
WRZOS KWIAT I ŁODYGA - zioła sklep (50 g)
Waga: 50 g
Skład:
PRZYPRAWA CYGAŃSKA - przyprawy sklep (50 g)
W skład mieszanki wchodzą:
- papryka, majeranek, kolendra, kminek, cebula, tymianek, czosnek, sól.
GARAM MASALA (50 g) od 1000smakowswiata
Waga: 50 g
Zastosowanie:
ZIELE ANGIELSKIE MIELONE ~~ 50 g
Waga: 50 g Ziele angielskie ma palący smak. Jego przyjemny zapach przypomina aromat pieprzu, goździków, cynamonu i gałki muszkatołowej, stąd jego angielska nazwa allspice (wszystkie przyprawy). Przyprawę dodajemy do potraw na początku ich przyrządzania.
ZASTOSOWANIE:
Waga: 50 g
Pokrzywa to roślina popularnie występująca w całym kraju.Rośnie w zaroślach, ogrodach, w przydrożach i na nieużytkach. Niekiedy wyrasta nawet do wysokości 1 metra. Każdy ją zna i wie, że jej liście i łodyga całe pokryte są boleśnie parzącymi włoskami. Pokrzywę zbiera się od późnej wiosny, przez całe lato aż do września. Po wysuszeniu pozyskuje się ziele poprzez „osmykiwanie”, a łodygi wyrzuca się. Jest to całkiem przyjemna czynność i nie grożąca bolesnymi skutkami, gdyż po zwiędnięciu pokrzywa traci swoje parzące właściwości.
Sposób parzenia pokrzywy Czubata łyżeczka suszu wystarcza na filiżankę dobrej herbatki z pokrzywy. Zalewamy wrzątkiem (temperatura wody ok. 96 °C) i zaparzamy około 5 minut. Mocniejszy napar uzyskamy wydłużając czas do 10 minut. Parzymy pod przykryciem. Pić 2 do 3 razy dziennie po filiżance naparu między posiłkami.
Waga: 50 g.
Liście babki działają powlekająco i wykrztuśnie, dlatego często wchodzą w skład mieszanek ziołowych przy schorzeniach układu oddechowego, zwłaszcza przy suchym kaszlu u palaczy, przy chrypce, a także przy wrzodach żołądka jako lek osłaniający. Liście babki lancetowatej lub szerokolistnej stosuje się także zewnętrznie przy ukłuciach przez pszczoły, osy, komary lub inne owady pocierając zmiażdżonym liściem miejsca ukłute albo też sporządza się okład ze zmiażdżonych liści, przeciwdziałający obrzękom i uśmierzający ból.
NAPAR:
1,5 łyżki suszu liści babki zalać 1,5 szklanki wrzątku i odstawić pod przykryciem na 15-20 min. do naciągnięcia. Następnie odcedzić i pić małymi porcjami w ciągu dnia. Na bolesne, zapalone i trudno gojące się rany, wrzody, czyraki itp. przykłada się starannie wymyte gorącą wodą i ostudzone liście babki lub miazgę zmieniając okład co jakiś czas. Usuwamy w ten sposób zarazem nieczystości i obniżamy gorączkę chorego miejsca
MORSZCZYN KROJONY (50 g) pęcherzykowaty
Waga: 50 g Glon morski występujący w Morzu Bałtyckim, często wyrzucany na brzeg, skąd można go zbierać (oczywiście w czystych miejscach). Plecha duża barwy brunatnej, dochodząca czasem do 1 m dł., rozgałęziona dichotomicznie lub nieregularnie. Przez środek płaskiej, wstęgowatej, skórzastej plechy, przebiega zgrubienie, tak zwane żeberko, rozgałęziające się podobnie jak plecha. W górnej (rzadko w dolnej) części plechy po obu stronach żeberka, znajdują się położone, zwykle parami, jajowate pęcherzyki pławne wypełnione powietrzem. W Morzu Bałtyckim rośnie również morszczyn piłkowany - Fucus serratus o podobnych właściwościach leczniczych.
Napar: 2 łyżki zalać 2 szkl. wrzącej wody; odstawić na 20 min.
Wywar: 2 łyżki plechy zalać 2 szkl. wody; gotować 5-10 minut; przecedzić.