Waga: 50 g
Idealna kompozycja smakowa do przygotowania dań z drobiu.
Skład:
PRZYPRAWA DO KOTLETÓW (50 g) schabowych, mielonych
Waga: 50 g
Zastosowanie: Niezwykle aromatyczna mieszanka przeznaczona do przygotowania kotletów schabowych robionych z wieprzowiny, piersi z kurczaka lub piersi z indyka, które panieruje się w bułce i jajku. Gotowa kompozycja przypraw również do przygotowania kotletów mielonych, nada wyjątkowy smak i aromat.
W skład wchodzą: - kolendra, kminek, cząber, majeranek, ziele angielskie, gałka muszkatołowa, pietruszka, sól, papryka słodka i ostra.
ARNIKA kwiat ARNIKI (50 g) KUPALNIK zioła sklep
Waga: 50 g
Skład:
- marchew,
- papryka chilli,
- papryka słodka, - papryka ostra, - kolendra, - gorczyca, - czosnek, - cebula, - pieprz, - liść laurowy, - sól.
Waga: 50 g
WRZOS KWIAT I ŁODYGA - zioła sklep (50 g)
Waga: 50 g
Zastosowanie:
Waga: 50 g
Starannie przyrządzone flaczki domowe są wielkim przysmakiem i warto, choć kilka razy w roku, przyrządzić je samemu.
W skład wchodzą:
- liść laurowy,
- gałka muszkatołowa,
- imbir,
- pieprz czarny,
- pasternak,
- seler,
- ziele angielskie,
- cukier,
- sól.
Waga: 30 g
Waga: 50 g
ZASTOSOWANIE:
Przyprawa Garam Masala Bio 60 g- Dary natury
kolendra, kminek (po 20%), cynamon, pieprz czarny, liść laurowy, goździki, anyż, kardamon (w różnych proporcjach). OPIS
Wyśmienita i bardzo aromatyczna przyprawa którą dodaje się pod koniec gotowania potraw mięsnych, zwłaszcza drobiu, wieprzowiny i baraniny oraz warzyw, ryżu i sosów. Dobrze łączy się też z jogurtem.
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Dary Natury |
Kod producenta | 267 |
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Dary Natury |
Kod producenta | 267 |
MORSZCZYN KROJONY (50 g) pęcherzykowaty
Waga: 50 g Glon morski występujący w Morzu Bałtyckim, często wyrzucany na brzeg, skąd można go zbierać (oczywiście w czystych miejscach). Plecha duża barwy brunatnej, dochodząca czasem do 1 m dł., rozgałęziona dichotomicznie lub nieregularnie. Przez środek płaskiej, wstęgowatej, skórzastej plechy, przebiega zgrubienie, tak zwane żeberko, rozgałęziające się podobnie jak plecha. W górnej (rzadko w dolnej) części plechy po obu stronach żeberka, znajdują się położone, zwykle parami, jajowate pęcherzyki pławne wypełnione powietrzem. W Morzu Bałtyckim rośnie również morszczyn piłkowany - Fucus serratus o podobnych właściwościach leczniczych.
Napar: 2 łyżki zalać 2 szkl. wrzącej wody; odstawić na 20 min.
Wywar: 2 łyżki plechy zalać 2 szkl. wody; gotować 5-10 minut; przecedzić.
Waga: 50 g
ZASTOSOWANIE:
CYNAMON laski CYNAMONU ok 8 cm 7-11 SZT (50 g)
Waga: 50 g
ZASTOSOWANIE: Cynamon używany jest do przyprawiania potraw słodkich z ryżu, pieczonych jabłek, wina grzanego i ponczu. Niewielkie ilości cynamonu służą do aromatyzowania gulaszu, baraniny, gotowanych ryb i szynki.
PODAGRYCZNIK ziele (50 g) PODAGRA
Waga: 50 g
Jest byliną rozpowszechniona w całej Europie i Ameryce Północnej. W Polsce rośnie masowo w wilgotnych miejscach, w cienistych lasach liściastych, zaroślach, na łąkach i przy drogach, głównie jako uporczywy chwast ogrodowy. Nazwy ludowe dla tego gatunku to, m.in. śnitka, kurza stopka, gier, barszcnica. Roślina kwitnie od czerwca do sierpnia. Podagrycznik ma specyficzny, słaby zapach, przypominający marchew.
Dotychczasowe badania naukowe dotyczące składu chemicznego podagrycznika wskazują że roślina ta zawiera: Olejki eteryczne, głównie limonen (ten sam co w cytrynie, ma właściwości bakteriobójcze) i felandren, który ma właściwości grzybobójcze, spore ilości witaminy C (200mg w 100g świeżej rośliny) oraz prowitaminę A (karoten) do 12 mg w 100 gramach, minerały: żelazo, miedź, mangan, wapń, magnez i potas, flawonoidy będące przeciwutleniaczami, saponiny, które mają właściwości moczopędne i wykrztuśne, żywice.
Podagrycznik pospolity – właściwości i zastosowanie:
Choroby reumatyczne i dna moczanowa (podagra), Choroby układu pokarmowego, Oczyszczanie organizmu, Właściwości przeciwdrobnoustrojowe Zewnętrznie w postaci okładów lub kąpieli pomaga złagodzić bóle reumatyczne, Bardzo skutecznie działa łagodząco przykładany w miejscach ukąszeń przez owady. Herbata z suszonych liści to lek zalecany także w kuracji, stanów zapalnych nerek i pęcherza, pomocniczo w kamicy nerkowej oraz na poprawę przemiany materii.
Herbatka z Podagrycznika: 1 łyżeczka na 1 szklankę wrzątku, parzyć pod przykryciem przez 15 minut, przecedzić i w razie potrzeby pić 3-4 razy dziennie po 2/3 szklanki). Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.
PRZYPRAWA DO KURCZAKA PO CHIŃSKU ~~ 50 g
Waga: 50 g
Idealna kompozycja smakowa do przygotowania dań z drobiu.
Skład:
LAPACHO POMARAŃCZOWE - KORA 50 g
Kora z drzewa Lapacho pozyskiwana jest w tropikalnych lasach deszczowych, pomiędzy Argentyną, a Meksykiem.
Sposób parzenia:
2 łyżki stołowe kory zalać 1/2 l zimnej wody i doprowadzić do wrzenia. Następnie gotować przez 5 min. i odstawić pod przykryciem na 15 min.
Trawa cytrynowa 50 g - Intenson
Trawa cytrynowa nadaje potrawom charakterystyczny lekko cytrynowy smak. Najczęściej stosowana jako przyprawa do dań kuchni orientalnej lub śródziemnomorskiej. Doskonale nadaje się jako dodatek do zup, ryb, drobiu, marynat z warzyw, dressingów do sałatek, dżemów, napojów i sorbetów, sosów, a także do herbaty.
Sposób użycia: 3 łyżeczki suszu zalać 5 filiżankami wody, krótko zagotować.
Doskonała także jako zimny napój. Można doprawić miodem lub cukrem trzcinowym
lub dodać do herbaty. Składniki: 100% trawa cytrynowa Wyprodukowano w zakładzie, w którym konfekcjonowane są orzechy i sezam Kraj pochodzenia*: Tajlandia
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Intenson |
Kod producenta | 051 |
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Intenson |
Kod producenta | 051 |
ŚWIETLIK ŁĄKOWY (50 g) - zioła sklep
Waga: 50 g
Świetlik łąkowy – Świetlik lekarski, ptasie oczka, świeczki( Euphrasia rostkoviana Hayne) Główny rejon naturalnego występowania świetlika to środkowa Europa. W Polsce występuje szczególnie w rejonach południowych, także w górach aż po regiel górny, na wilgotnych łąkach, pastwiskach, torfowiskach i brzegach lasów. Jest niewielką rośliną do 40 cm silnie rozgałęzioną. Żyje półpasożytniczo na korzeniach niektórych roślin łąkowych. Liście ma ciemne ogonkowe, ułożone naprzeciwlegle, są owalne, brzegiem ząbkowane, w czasie kwitnienia od dołu łodygi obumierające. Na szczycie pędów tworzą się groniaste kwiatostany. Poszczególne kwiatki są drobne, białe z fioletowymi żyłkami i z żółtą plamką na dolnej wardze. Na tle zieleni kwiaty wyglądają jak świeczki lub świetliki – stąd ich nazwa. Kwitnie od lipca do września Owocem jest torebka z drobnymi nasionami. W Polsce występuje 15 gatunków świetlika, które są do siebie bardzo podobne i mają taką sama wartość leczniczą. Świetlik zbiera się w miejscach masowego występowania, scinając ulistnione pędy w okresie kwitnienia, ale przed momentem wytworzenia torebek nasiennych. Suszy się je rozłożone cienką warstwą. Surowcem jest ziele.
Odwar. 1 łyżkę ziela świetlika zalać szklanką letniej wody, wymieszać i ogrzewać pod przykryciem przez 30 minut nie dopuszczając do wrzenia, odcedzić. Pić 2 razy dziennie po ½ szklanki odwaru. Odwar można stosować do okładów lub przemywań.
Wyciąg. 1 łyżkę ziela świetlika zalać szklanka przegotowanej letniej wody i pozostawić na 6 godzin, odcedzić. Pić 2 razy dziennie po szklance wyciągu.
PAPRYKA WĘDZONA ostra (50 g) mielona - PRZYPRAWA
Waga: 50 g
Hiszpańska wędzona papryka znana również jako Piment de la Vera. To przyprawa o unikatowym, dymnym smaku i aromacie. Stanowi uzupełnienie potraw kuchni śródziemnomorskiej, jak i polskiej. popularny składnik wielu potraw kuchni śródziemnomorskiej. Papryki są suszone, powoli nad ogniem z dębowego drewna płonącego kilka tygodni. Rezultatem są słodkie, przyjemne, o dymnym smaku papryczki. Nadają niepowtarzalnego charakteru przygotowywanym daniom. Popularne w potrawach takich jak zapiekanki z ziemniaków i zielone warzywa na chrupko, dania rybne, szpinak i potrawy duszone z ciecierzycy lub fasoli. To znakomity sposób, aby dodać smaku wędzenia.
HYZOP LEKARSKI (50 g) - zioła sklep
Waga: 50 g
Hyzop lekarski (Hyssopus officinalis L.), znany wcześniej także jako izop, a w medycynie ludowej pod nazwą józefek lub józefka, jest zimotrwałym półkrzewem z rodziny jasnotowatych (Lamiaceae), dawniej wargowych (Labiateae). Roślina osiąga zwykle wysokość 40-60 cm, jej łodygi są czterokanciaste, u nasady zdrewniałe, w górnej części zielone. Liście ma lancetowate, zaostrzone, całobrzegie, podwinięte, naprzemianległe, prawie siedzące. Cała roślina jest gruczołowato owłosiona, o charakterystycznym, aromatycznym zapachu. Drobne kwiaty hyzopu, o szafirowofioletowym zabarwieniu (niekiedy różowe, czerwone lub białe), zebrane w gęste, jednostronne nibykłosy, ładnie kontrastują z ciemnozielonymi liśćmi. Owoc - rozłupnia rozpada się na cztery graniasto - jajowato - podłużne, ciemnobrunatne rozłupki.
W kuchni
stosowane jest jako przyprawa świeże i suszone ziele hyzopu, o przyjemnym, balsamicznym, słodkawokamforowym zapachu i cierpkim, korzennym smaku. Przyczynia się do łatwiejszego przyswajania nawet ciężkostrawnych potraw; działa pobudzająco na gruczoły całego przewodu pokarmowego. Drobno posiekanymi listkami hyzopu można przyprawiać gotowane i smażone ziemniaki, surówki i sałatki wielowarzywne, smażone dania mięsne, gotowane ryby, zimne przystawki, zupy mięsne oraz warzywne (fasolowa, kalafiorowa, ziemniaczana), pasztety mięsne, jajecznicę, majonez, sosy, twarożek ze śmietaną. Hyzop doskonale harmonizuje z pietruszką i fasolą.
Napar: 1 łyżka stołowa suszu na 1 szklankę wrzątku, parzyć pod przykryciem 15-20 minut, pić 2-3 razy dziennie po 1/2 szklanki