Waga: 50 g
Skład: liść melisy, skórka pomarańczy, aromat.
Herbata z melisy parzenie: Podobnie jak inne zioła melisę lekarską powinno parzyć się we wrzątku pod przykryciem. Na szklankę wody przypada łyżeczka z kopką (lub torebka). Czas parzenia to 10-15 minut.
CZOSNEK GRANULOWANY ~~ 50 g AROMATYCZNY
Waga: 50 g
Zastosowanie:
SEZAM ŁUSKANY ziarno BIAŁY ~~ 100 g
Nasiona stanowią bogate źródło białka, kwasu nikotynowego, fosforu, siarki, węglowodanów, maja słodki, orzechowy smak.
Zastosowanie:
PRZYPRAWA BAŁKAŃSKA (50 g) od 1000smakowswiata
Waga: 50 g
Przyprawa bałkańska idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju dań kuchni bałkańskiej.
Skład: papryka płatek pomarańczowa, cebula grys, sól, cząber, pieprz, bazylia, gorczyca biała.
PRZYPRAWA DO SZASZŁYKA ~~ 50 g
Waga: 50 g
Niezwykle aromatyczna mieszanka ziół i przypraw specjalnie skomponowana do przygotowania szaszłyka.
Skład:
czosnek, pieprz czarny, jałowiec, cebula, rozmaryn, goździki, papryka słodka i ostra, kolendra, gorczyca, majeranek, sól, cukier.
PRZYPRAWA CYGAŃSKA - przyprawy sklep (50 g)
W skład mieszanki wchodzą:
- papryka, majeranek, kolendra, kminek, cebula, tymianek, czosnek, sól.
Przyprawa do rosołu Bio 50 g - Dary Natury
korzeń pietruszki, marchew, cebula (po 15%), nać pietruszki, lubczyk, koperek, por, ziele angielskie, pieprz czarny, tymianek, liść laurowy (w różnych proporcjach) OPIS
Przyprawa do rosołu z powodzeniem może zastąpić kostki rosołowe wzbogacając danie pięknym bulionowo-ziołowym aromatem.
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Dary Natury |
Kod producenta | 283 |
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Producent | Dary Natury |
Kod producenta | 283 |
PIEPRZ SYCZUAŃSKI ( SECZUAŃSKI ) - 50 g
Waga: 50 g
Polecamy:
MNISZEK LEKARSKI (50 g) - ZIOŁA SKLEP online
IMBIR CAŁY - KŁĄCZA (50 g) przyprawa
Waga: 50 g
Imbir w kuchni
smakiem od świeżego i nie można go używać
wymiennie. Surowy imbir dodaje świeżości i
pikantności owocom morza, polepsza smak mdłych
potraw i tłustych mięs, np. kaczki czy wieprzowiny.
Mielony najlepiej nadaje się do potraw słodkich, np.
herbatników, ciast, sałatek owocowych. Pasuje też
doskonale do pieczonych jabłek.
bo te kłócą się z jego aromatem. Świetnie za to
komponuje się z przyprawami korzennymi: zielem
angielskim, liściem laurowym, goździkami, gałką
muszkatołową i pieprzem.
Waga: 50 g
Skład: - majeranek,
- pasternak,
- cebula,
- papryka,
- pieprz czarny,
- cząber,
- lubczyk,
- sól,
- glutaminian sodu.
OSTROPEST PLAMISTY (50 g)- zioła sklep
Ostropest pochodzi z obszaru śródziemnomorskiego, występuje w Europie Południowej, Egipcie, Izraelu i Turcji oraz w innych rejonach świata. W Polsce rośnie na nie użytkach i ugorach, jest też uprawiany w ogrodach, a także do celów leczniczych. Ostropest jest rośliną jednoroczną, z wyglądu podobny do ostów. Dorasta do 2 metrów wysokości z łodygą prostą grubą, górą rozgałęzioną. Liście ma lśniące bezogonkowe, odwrotnie jajowate, z nakrapianymi białymi plamkami, o ząbkowanych kolczastych brzegach. Kwiaty ostropestu wyrastają na szczycie łodygi zebrane są w kwiatostany, tworząc duże rurkowate koszyczki kwiatowe, koloru purpurowego. Kwiaty otoczone są kolczastymi łuskowatymi okrywkami. Kwitnie od lipca do sierpnia. Owocem ostropestu jest lśniąca niełupka z puchem kielichowym, biała, szara lub żółto nakrapiana. Zbiera się pod koniec lata, w czasie dojrzewania gdy nasiona zaczynają wysypywać się z koszyczka.
Napar.1 łyżeczkę zmielonych nasion ostropestu, zalać szklanką wrzątku, naparzać pod przykryciem 10 – 15 minut. Pić 3 razy dziennie.
GRZYBY MUN (20 g) - PRZYPRAWY SKLEP
Waga: 20 g
Grzyby Mun są jednym z podstawowych składników kuchni dalekowschodniej. Chińczycy wierzą, że regularne spożywanie tych grzybów ma dobroczynny wpływ na zdrowie. W polskiej kuchni zastępujemy je przede wszystkim pieczarkami.
Grzyby MUN to suszone, pokarbowane grzyby o charakterystycznym szaro-czarnym kolorze. Są powszechnie używane w kuchni chińskiej, zwłaszcza w potrawach wegetariańskich. Są nazywane grzybami drzewnymi, ponieważ rosną na próchniejących kłodach drzew. Po namoczeniu kilkakrotnie zwiększają swoją objętość i nadają się do potraw smażonych,
Zastosowanie Grzyby Mun to podstawowy produkt wegetariańskiej kuchni chińskiej oraz niezastąpiony składnik popularnych sajgonek. Mają łagodny, grzybowy smak i przyjemną chrupką konsystencję. Moczy się je w wodzie ok. 20 minut, gdzie grzyb powiększa się co najmniej pięć razy. Dodaje się do potraw w czasie gotowania lub smażenia. Idealny dodatek do sosów, zup, sałatek oraz dań bezmięsnych. Grzyby Mun dobrze smakują również z ostrymi przyprawami. Polecamy dodawać je do potraw typu curry i do ostrych potraw z chili, czosnkiem i sosami sojowymi.
Kurczak z makaronem chińskim i grzybami MUN 100g makaronu chińskiego
25g grzybów MUN
2 piersi z kurczaka
2 cebule, szklanka bulionu grzybowego
2 łyżki sosu sojowo-grzybowego
olej
szczypior
pieprz i sól.
Sposób przygotowania
Grzyby MUN moczyć w gorącej wodzie około 20 minut. Do rozgrzanej oliwy dodać posiekaną cebule, dusić pod przykryciem do miękkości. Dodać piersi z kurczaka pokrojone w kostkę oraz Grzyby MUN. Całość posolić i dusić około 1 godz. podlewając bulionem grzybowym. Makaron chiński przygotować według instrukcji na opakowaniu i pokroić w paski o długości około 5cm. Kurczaka z grzybami zdjąć z ognia, dodać makaron i sos sojowo-grzybowy, doprawić do smaku, wymieszać i dodać szczypior.
PRZYPRAWA DO KOTLETÓW (50 g) schabowych, mielonych
Waga: 50 g
Zastosowanie: Niezwykle aromatyczna mieszanka przeznaczona do przygotowania kotletów schabowych robionych z wieprzowiny, piersi z kurczaka lub piersi z indyka, które panieruje się w bułce i jajku. Gotowa kompozycja przypraw również do przygotowania kotletów mielonych, nada wyjątkowy smak i aromat.
W skład wchodzą: - kolendra, kminek, cząber, majeranek, ziele angielskie, gałka muszkatołowa, pietruszka, sól, papryka słodka i ostra.
MORSZCZYN KROJONY (50 g) pęcherzykowaty
Waga: 50 g Glon morski występujący w Morzu Bałtyckim, często wyrzucany na brzeg, skąd można go zbierać (oczywiście w czystych miejscach). Plecha duża barwy brunatnej, dochodząca czasem do 1 m dł., rozgałęziona dichotomicznie lub nieregularnie. Przez środek płaskiej, wstęgowatej, skórzastej plechy, przebiega zgrubienie, tak zwane żeberko, rozgałęziające się podobnie jak plecha. W górnej (rzadko w dolnej) części plechy po obu stronach żeberka, znajdują się położone, zwykle parami, jajowate pęcherzyki pławne wypełnione powietrzem. W Morzu Bałtyckim rośnie również morszczyn piłkowany - Fucus serratus o podobnych właściwościach leczniczych.
Napar: 2 łyżki zalać 2 szkl. wrzącej wody; odstawić na 20 min.
Wywar: 2 łyżki plechy zalać 2 szkl. wody; gotować 5-10 minut; przecedzić.
Waga: 50 g
3 łyżki korzeni zalać szklanką zimnej wody, gotować powoli pod przykryciem 5 - 7 minut, odstawić na 15 minut, przecedzić.
Sposób użycia
Pić po 1 - 2 łyżki 3 - 4 razy dziennie. Po 10 dniach stosowania wskazana jest przerwa conajmniej dwutygodniowa.
MYDLNICA lekarska KORZEŃ (50 g) - ZIOŁA SKLEP
– zwiększa produkcję śluzu w przewodach oddechowych,
– w przewlekłych nieżytach dróg oddechowych,
– wspomagająco w astmie oskrzelowej,
– pylicy,
– w chorobie gośćcowej,
– pomocniczo w skazie moczanowej,
– kamicy moczowej,
– kamicy żółciowej,
– dermatozach. Mydlnica jako kosmetyk jest stosowana dosyć często. Najczęściej wykorzystuje się jej właściwości myjące i pieniące. Dlatego w wielu przypadkach wchodzi w skład szamponów do mycia włosów a także płynów do kąpieli, maseczek, past do zębów, preparatów do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Do dnia dzisiejszego bardzo często odwar jest delikatnym środkiem do prania naturalnego jedwabiu i wełny. Mycie twarzy odwarem, nadaje skórze miękkości, gładkości i jędrności. Włosy umyte w odwarze są puszyste i mają połysk. Do okładów przy egzemach oraz chorobach skóry, przebiegających ze świądem. Wykorzystywany jako składnik mieszanek ziołowych stosowanych w łojotokowym zapaleniu owłosionej skóry głowy, wypadaniu włosów, łupieżu. Mydlnica wykorzystywana jest również w kosmetyce, szczególnie do pielęgnacji cery suchej i wrażliwej. Odwar z korzenia mydlnicy Składniki: 1/2 łyżki suszonego i rozdrobnionego korzenia mydlnicy, 1 szklanka wody Korzeń zalewamy letnią wodą, doprowadzamy do wrzenia. Gotujemy pod przykryciem około 5 minut utrzymując delikatne wrzenie. Odstawiamy do wystudzenia na około 15 minut. Odcedzamy. W chorobach układu oddechowego pijemy 2 łyżki odwaru 2-3 razy dziennie. Uwaga! Odwar stosowany w nadmiernych ilościach może wywołać wymioty i biegunkę. Odwaru nie powinno stosować się przy nieżytach żołądka i jelit, a także chorobie wrzodowej. Odwar można także stosować do przemywania włosów. Szampon z korzenia mydlnicy lekarskiej Składniki: 2-3 łyżki rozdrobnionego korzenia mydlnicy, 1 szklanka wody, 1 łyżeczka soku z cytryny Zalewamy korzeń wrzącą wodą. Pozostawiamy pod przykryciem na 15 minut. Napar odcedzamy i dodajemy sok z cytryny (cytrynę należy wycisnąć przez gazę lub sitko, tak aby nie dostały się kawałki miąższu, które mogłyby zostać po myciu we włosach). Mieszamy. Wystudzony napar możemy stosować do codziennej pielęgnacji włosów. Szampon szczególnie zalecany dla osób, które mają problemy z łupieżem. Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.
Waga: 50 g
Zastosowanie:
Waga: 50 g
Surowiec przyprawowy oraz zielarski.
Z owoców głogu można robić wino i różnego rodzaju przetwory spożywcze, np. dżem, herbatki owocowe.
Sposób przygotowania herbatki:
1 łyż./filiżankę zalać wodą o temp. 96 st. C, parzyć 5-8 min.
Waga: 30 g
Zastosowanie: Do potraw z grzybów, wieprzowiny, drobiu, baraniny, dziczyzny, kompotów, deserów, ciast i sosów.
Waga: 50 g
Skład: