Waga: 50 g
Znakomity smak i aromat pomidorów już teraz jest dostępny przez cały rok w Twojej kuchni.
Zastosowanie:
do wszelkich potraw, szczególnie do past, sosów, zapiekanek, pizzy, surówek, sałatek oraz do mięs i marynat, w kuchni śródziemnomorskiej i włoskiej.
Waga: 50 g
Zastosowanie:
Do dań kuchni węgierskiej (np. leczo).
Skład:
- papryka ostra,
- papryka słodka,
- cebula,
- natka pietruszki,
- tymianek,
- rozmaryn,
- czosnek,
- sól.
LAWENDA - KWIAT LAWENDY (20 g) zioła sklep
Lawenda– Lawenda prawdziwa,lawenda lekarska,lawenda wąskolistna (Lavandula Vera D.C.L.officinalis).
Lawenda pochodzi z rejonu śródziemnomorskiego,gdzie do dziś występuje masowo w stanie dzikim,na glebach wapiennych,zarastając wzgórza i polany,szczególnie na Korsyce. Uprawiana jest prawie we wszystkich krajach Europy o warunkach klimatycznych niezbyt ostrych,również w Polsce,gdzie niekiedy w mroźne i bezśnieżne zimy wmarza. Jest to krzewina,w naszych warunkach dorastająca do 60cm. Pędy ma wzniesione,w dolnych partiach drewniejące. Liście bezogonkowe ułożone są na łodydze gęsto,naprzeciwlegle. Kwiaty ma o barwie od niebieskiej do fioletowej znajdują się w nibyokółkach na szczytach pędów,tworząc kwiatostany w formie kłosa. Lawenda kwitnie w lipcu i sierpniu. Zbiór przeprowadza się w okresie pełnego kwitnienia,ścinając całe kwiatostany i suszy. Surowcem jest kwiat.
Napar. 2 łyżki kwiatów zalać 2 szklankami wrzącej wody. Trzymać pod przykryciem 10 -15 minut,po czym odcedzić. Pić 3 razy dziennie po szklance naparu.
Waga: 50 g
Zastosowanie:
Bulion-kostki warzywne bezglutenowe Bio 66 g(6 x 11g) Eden
sól morska, tłuszcz palmowy*,skrobia kukurydziana* warzywa*(11,5%)(marchew*(4,7%), cebula*(4,5%),pasternak*(1,2%), por*(1,1%),cukier trzcinowy*,ekstrakt drożdżowy*, zioła* (lubczyk*, pietruszka*,bazylia*), przyprawy* (gałka muszkatołowa*,czosnek*, kurkuma*, rozmaryn*, pieprz*), skrobia kukurydziana* (*certyfikowany składnik ekologiczny) WARTOŚĆ ODŻYWCZA W 100 g
Wartość energetyczna 25 kJ / 6 kcal
Tłuszcz: 0,4 g;
w tym kwasy nasycone: 0,2 g;
Węglowodany: 0,5 g;
w tym cukry: 0,2 g;
Białko: 0,1 g;
Sól : 1 g
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Kod producenta | 080 |
Informacje dodatkowe | |
---|---|
Kod producenta | 080 |
GAŁKA MUSZKATOŁOWA MIELONA ~~ 30 g
Waga: 30 g
Gałka muszkatołowa to nasiona muszkatołowca korzennego. Kształt gałki jest lekko podłużny o wymiarach 20 – 30 mm długości i 15 – 18 mm szerokości. Przyprawa ceniona ze względu na walory smakowe i zdrowotne. W kuchni gałka muszkatołowa stosowana jest głównie do przyprawiania mięs, bigosów, a także do pierników i deserów.
PRZYPRAWA CHIŃSKA - ZASMAKUJ ORIENTU ~ 50 g
Waga: 50 g
Skład: czosnek granulowany, imbir, gałka muszkatołowa, kminek, pieprz czarny, curry, papryka słodka, marchew, por, cukier, sól.
LUCERNA ZIELE (50 g) ZIOŁA SKLEP
Waga: 50 g Lucerna – właściwości odżywcze Lucerna to istna bomba odżywcza! Zawiera w zasadzie wszystkie witaminy z grupy B oraz A, D, E i K. Odnajdziemy w niej także szereg związków mineralnych takich jak wapń, żelazo, magnez, cynk czy potas. To ponadto bogate źródło błonnika, chlorofilu i białka, którego spore ilości zawiera zwłaszcza po ususzeniu. Lucerna – właściwości zdrowotne Tradycyjna medycyna chińska korzystała z liści lucerny w celu pobudzenia apetytu i leczenia wrzodów. Ajurweda zalecała jej stosowanie jako środka łagodzącego stany zapalne stawów. Lucerna działa wielokierunkowo: oczyszcza drogi moczowe oczyszcza krew i wątrobę działa zasadowo, zmniejsza zakwaszenie organizmu reguluje pracę jelit łagodzi problemy trawienne działa wykrztuśnie obniża poziom „złego” cholesterolu i zapobiega powstawaniu blaszki miażdżycowej pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi wzmacnia serce i układ nerwowy działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo Lucerna ułatwia wchłanianie węglowodanów i białka. Jej dobroczynne działanie zauważalne jest szczególnie w przypadku osób w podeszłym wieku. Znakomicie wzmacnia układ odpornościowy, hamuje procesy starzenia, dodaje wigoru, a także ułatwia zasypianie. Ponadto łagodzi bóle stawów, a także wspomaga leczenie stanów zapalnych pęcherza moczowego i prostaty. Z uwagi na obecność izoflawonów o działaniu estrogennym coraz częściej wykorzystywana jest także w łagodzeniu uciążliwych objawów związanych z okresem przekwitania oraz zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury
BYLICA BOŻE DRZEWKO (50 g) - zioła sklep
Waga: 50 g
Pochodzi z Azji,uprawiana w Europie,również w Polsce,czasami spotykana w formie zdziczałej, głównie na nizinach. Roślina wieloletnia,dochodząca do wysokości 1,5 m, o pokroju krzewiastym, z gęsto rozgałęzionymi,miotlastymi pędami. Od dawna znana roślina ozdobna i lecznicza. Bylica charakteryzuje się silnym przyjemnym zapachem,po roztarciu przypominającym zapach cytryny. Odznacza się ponadto gęstym ulistnieniem,pierzastodzielnymi liśćmi o wąskich lancetowatych odcinkach. Liście są sinozielone,spodem szaro owłosione. Koszyczki kwiatowe żółtawe,drobne,prawie kuliste,zwisające,zebrane na szczycie w ulistnione grona. Surowiec stanowią kwitnące szczyty pędów bylicy,zbierane w lipcu i sierpniu,suszone.
Kulinarne
Dzięki aromatycznemu zapachowi, zioło to jest używane do przyprawiania potraw mięsnych oraz ryb. Wykorzystuje się w tym celu drobno pokrojone liście bylicy Bożego drzewka. Drobno pokrojonymi, młodymi liśćmi zioła możemy posypywać różnego rodzaju sałatki oraz surówki. Liści bylicy Bożego drzewka używa się nawet do sporządzania napojów chłodzących.
Napar: 1 łyżka ziela zalać 2 szklankami gorącej wody. Naparzać 5 -20 minut pod przykryciem,odstawić na 10 minut,przecedzić. Pić 2 -3 razy dziennie przed jedzeniem 1/3 szklanki naparu. Napar może być stosowany zewnętrznie,do okładów i płukania gardła.
DZIURAWIEC (50 g) - zioła sklep
Waga: 50 g
Występuje w strefie umiarkowanej całej Europy i Azji. W Polsce jest rośliną pospolitą na niżu i terenach podgórskich,na suchych łąkach,ugorach,skrajach lasów,rzadziej jako chwast. Dziurawiec zakwita około 24 czerwca ( św. Jana),stąd nazywany jest często zielem świętojańskim. Żółte kwiatki potarte w palcach wydzielają krwistoczerwony sok. Z racji tej właściwości w niektórych dzielnicach Polski nosi on nazwę „krewki Matki Bożej”Charakterystyczną cechą dziurawca jest występowanie na liściach drobnych punkcików o wyglądzie dziurek. Są to zbiorniki lotnych olejków,dzięki którym roślina ma przyjemny zapach i jest stosowana w lecznictwie. Do celów leczniczych zbiera się ,niezdrewniałe, młode pędy z pączkami,rośliny ścina się w połowie wysokości i suszy. Surowcem jest ziele.
Napar z dodatkiem mięty. Łyżkę stołową kwiatu dziurawca i łyżeczkę liści mięty zalać szklanką wrzątku i zostawić pod przykryciem. Po 30 minutach odcedzić. Pić 2 -3 razy dziennie po szklance naparu.
RUTA Zwyczajna (50 g) ZIOŁA SKLEP
Waga: 50 g
Ruta – Ruta ogrodowa,rutka (Ruta graveolens L.) Roślina aromatyczna o silnym zapachu,szarozielona. W Polsce uprawiana jest w ogrodach. Dorasta do wysokości 70 cm, liście ma charakterystyczne,pierzaste,dzielące się na drobniejsze listki. Szczególną cechę ruty stanowią zbiorniki olejku w liściach stąd zapach rośliny. Gdy na liść spogląda się pod światło,wygląda on,jakby pokuty szpilką. Kwiaty zebrane są w żółte grona, zakwitają w lipcu i sierpniu. Uprawę ruty można prowadzić w miejscach słonecznych,ciepłych,w ziemi żyznej,z dużą domieszką wapnia. Liście zbieramy wczesnym rankiem w dni pogodne,przed zakwitnięciem rośliny,albo po przekwitnięciu. Ścina się szczyty pędów i suszy. Surowcem są liście.
Napar. 1 łyżeczkę ziela ruty zalać szklanką wrzątku,pozostawić pod przykryciem 20 minut, odcedzić. Pić 2 razy dziennie po szklance naparu. Napar z dodatkiem dziurawca. 1 łyżeczkę ziela ruty i 1 łyżeczkę dziurawca zalać szklanką wrzątku,pozostawić po przykryciem 20 minut,odcedzić. Pić 2 razy dziennie po szklance naparu.
PRZYPRAWA DO PIERNIKA ~~ 50 g imbir, cynamon, kakao, kardamon
Waga: 50 g
Skład:
Kakao, mąka pszenna, imbir, kardamon, gałka muszkatołowa, kolendra, cynamon.
MACIERZANKA ZIELE (50 g) - zioła sklep
Bardzo drobno utłuczone ziele macierzanki można dodać do ciasta, żeby otrzymać "ziołowy chlebek".
KOZIERADKA MIELONA DO SAŁATEK, SOSÓW, ZUP ~ 50 g
Kozieradkę stosuje się przede wszystkim do sałatek, sosów, zup oraz wszelkich dań kuchni wschodniej. Kozieradkę stosuje się przede wszystkim do sałatek, sosów, zup oraz wszelkich dań kuchni wschodniej. Używana jest również jako dodatek do innych mieszanek ziołowych. Kozieradka poprawia apetyt oraz przyczynia się do podniesienia naturalnego poziomu testosteronu w organizmie oraz zwiększa libido. Zalecana jest do stosowania jako suplement diety w kulturystyce.
Waga: 30 g Nazwa mieszanki pochodzi od nazwy regionu we Francji - Prowansji, znanej z wielkich zasobów aromatycznych ziół. Połączono więc kilka ziół ze sobą i otrzymano wspaniałą kompozycję ziołową o niepowtarzalnym smaku i aromacie, i nazwano ją "ziołami prowansalskimi". Szczególnie polecane są do potraw tłustych, pobudzają ich trawienie. A jeśli chcecie obejść się bez soli, możecie ją zastąpić tymi właśnie ziołami. Używa się ich w diecie bezsolnej. Stosowane są do zup, sosów ziołowych, sałatek, twarogów, jaj oraz sporządzaniu pieczeni, mielonych mięs, potraw z grilla, farszów, potraw z ryb i drobiu. Zobaczcie jak wielkie mają zastosowanie! W skład mieszanki wchodzą takie zioła: rozmaryn, bazylia, tymianek, cząber, oregano, estragon. Rozmaryn - ma silny sosnowy zapach i korzenny, gorzkawy smak. Pobudza apetyt. Idealny do pieczonych mięs, np. baraniny oraz do marynat. Tymianek - przyjemnie pachnące zioło o lekko gorzkawym posmaku. Jego listki utrwalają aromat mieszanki. Najlepsze do ciemnych mięs. Cząber - korzenny, lekko gorzki smak i przyjemny, aromatyczny zapach. Łagodzi mieszankę. Sam świetny szczególnie do potraw z fasoli. Bazylia - korzenno- balsamiczny zapach oraz pieprzno-cytrynowy smak. Orzeźwia mieszankę. Podkreśla smak sałatek i świeżych warzyw. Oregano (lebiodka) - dziki majeranek, intensywny zapach i gorzkawy, korzenny smak. Po ususzeniu zachowuje swój mocny "śródziemnomorski" aromat. Jednak za króla ziół prowansalskich, uważany jest tymianek.
Waga: 50 g Jedna z najbardziej znanych potraw na świecie. Mieszanka dzięki swojej wyjątkowej kompozycji doskonale podnosi walory smakowe i zapachowe tej wspaniałej włoskiej potrawie.
Mieszanka jest doskonale skomponowana i bardzo aromatyczna. To prawdziwe zioła najlepszej jakości - pełne smaku i zapachu. Nie ma nic wspólnego z mieszankami sprzedawanymi w sklepie, bo jest najlepszej jakości!
Nadaje się do przyrządzenia sosów do pizzy, jak również do posypania dodatków na cieście, pyszna na zapiekankach.
Wspaniale sprawdzi się w wielu włoskich daniach.
Skład:
- oregano,
- bazylia, - czosnek, - cząber, - rozmaryn, - pieprz czarny, - cebula, tymianek, - szałwia, - natka pietruszki, - sól, cukier.
GARAM MASALA (50 g) od 1000smakowswiata
Waga: 50 g
Zastosowanie:
KOZŁEK LEKARSKI korzeń - ZIOŁA sklep (50 g)
Waga: 50 g
Kozłek lekarski, waleriana (Valeriana officinalis), jest rośliną dwuletnią z rodziny kozłkowatych występującą w stanie dzikim w strefie klimatu umiarkowanego Europy i Azji. Rośnie w miejscach wilgotnych, na łąkach, nad brzegami wód, w lasach i zaroślach. Rośliny do celów leczniczych uprawia się na plantacjach zielarskich gdyż rosnące w stanie dzikim nie zawsze dostarczają wartościowego surowca.
W pierwszym roku wegetacji wytwarza grube kłącze z licznymi korzeniami oraz rozetę nieparzystopierzastych liści. W drugim roku wyrasta gruby, bruzdowany pęd, wysoki około 150 centymetrów, zakończony baldachokształtnym kwiatostanem. Kwiaty na szypułkach, drobne, liczne, białe lub różowe. Owoce drobne, gładkie lub owłosione.
Surowcem zielarskim są kłącza i korzenie wykopywane jesienią lub wiosną. Dopiero podczas suszenia korzenie nabierają swoistego zapachu waleriany.
ŁOPIAN KORZEŃ (50 g) - zioła sklep
Waga: 50 g
Odwar z korzeni suchych:
1 łyżkę korzeni łopianu zalać szklanką wrzątku. Zostawić pod przykryciem na 3 godziny,zagotować i odcedzić. Pić 3 razy dziennie po szklance płynu.
Odwar z dodatkiem tataraku do użytku zewnętrznego:
1 łyżkę korzenia łopianu i 1 łyżkę kłącza tataraku zalać 2 szklankami wrzątku,gdy napęcznieje zagotować .Do okładów przygotowuje się odwary mocno stężone.